Çözüldü RX580 8 GB sistem "sinyal yok" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hakantnrs

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.

Bilgisayarımı Power tuşuna bastığımda. Kasa açıldı. Monitör de post ekranı geldi. Yuvarlak daire döndü ve no Signal yazısı verip ekrana görüntü gelmedi siyah ekranda kaldı kasa çalışıyordu.

Bilgisayari tekrar aç kapa yaptığımda post ekranı yine geldi ve yine aynısı oldu. Tekrar aç kapa yapıp post ekranı gelince del tuşu ile BIOS ekranına girdim BIOS ekranı açıldı F10 ile kapattım ve sonra post ekranında bekleyiniz uyarısı verdi ve beni kurtarma ekranına soktu. Windows düzgün baslatilamamis olabilir gibi bir hata verdi. Sistem geri yükleme yaptım olmadı. Güvenli moda girip disk temizleme işlemleri yapıp açmaya çalıştım olmadı.

En son olarak bilgisayarı sıfırlama çözümüne başvurdum. Sıfırladiktan sonra açıldı birkaç saatlik işlemlerin ardından kapattım. Ertesi gün tekrar açtığımda post ekranı geldi ve no Signal yazısını verdi. Hata nerede anlamadım.

Bilgisayar özellikleri:
  • ASUS Dual RX580 8 GB ekran.
  • Ballistix 8 GB RAM 3000MHz.
  • B450 m k anakart.
  • 1 TB WD HDD, 1 TB Gigabyte M.2 SSD.

Çözüm
Hata yüksek ihtimal sürücüde veya kartta donanımsal bir sorun var. Sürücü devreye girdiğinde GPU da devreye giriyor ve bir sorun varsa siyah ekranda kalıyor. Yapmanız gerekenler DDU ile sürücüyü güvenli modda kaldırmak ve geçici olarak Windows Update üzerinden sürücü yüklenmesini engellemek. Bunlar çözüm olmazsa kartta bir sorun vardır diyebiliriz.

DDU programını ilk çalıştırdığınızda seçenekler penceresi gelecek, en altta Windows Update üzerinden sürücü indirilmesini önleyin tikini tiklemeyi unutmayın.

Sorunu çözdüm. DisplayPort'ta takılı olan kabloda sorun varmış yeni kablo takınca AMD Radeon programında cable da sorun var gibi bir hata verdi.
Hata yüksek ihtimal sürücüde veya kartta donanımsal bir sorun var. Sürücü devreye girdiğinde GPU da devreye giriyor ve bir sorun varsa siyah ekranda kalıyor. Yapmanız gerekenler DDU ile sürücüyü güvenli modda kaldırmak ve geçici olarak Windows Update üzerinden sürücü yüklenmesini engellemek. Bunlar çözüm olmazsa kartta bir sorun vardır diyebiliriz.

DDU programını ilk çalıştırdığınızda seçenekler penceresi gelecek, en altta Windows Update üzerinden sürücü indirilmesini önleyin tikini tiklemeyi unutmayın.

Sorunu çözdüm. DisplayPort'ta takılı olan kabloda sorun varmış yeni kablo takınca AMD Radeon programında cable da sorun var gibi bir hata verdi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı