Çözüldü RX580 boşta 50 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berat Kayaaltı

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Gigabyte RX 580 ekran kartım birkaç gündür boşta 45-50 derece arasında geziyor. Oyunlarda ise maksimum 78 derece. Termal macunu yeniledim, tozunu aldım kartın ama hala geçmedi.

- Zero RPM aktif değil, fanlar dönüyor.
- Monitörüm ASUS marka, 165Hz monitör.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-14 121211.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-14 121211.png
    39 KB · Görüntüleme: 126
Çözüm
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim, sorunu çözdüm boşta 2000MHz ile çalışıyormuş ekran kartım, AMD Radeon ayarlarından özel çözünürlük kısmından zamanla standartını cvt azaltılmış tıklama ile değiştirince sorun düzelmiş oldu. İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. Şu anda ekran kartı sıcaklığım 35 derecedir.
Hocam konu ile alakası ne? Bölge sıcaklığı ile ilgili soruyorsunuz galiba. Sıcaklık değerleriniz gayet normal zaten yaz ayındayız benim laptopumda boşta 70 dereceyi görüyor.
Boşta 70 derece ile hava sıcaklığının alakası yoktur. Laptopunuzun termal macun değişimini yapınız.

İnsanlar sıcaklıkları çok hafife alıyor ama emin olun hava sıcaklıklarının kasalar üzerinde çok büyük etkisi var. Kendimden örnek vererek açıklayayım, gündüzleri her zaman kapım açıktır ve aslında hep odanın içinde hava sirkülasyonu oluşur ondan dolayı işlemcim maksimum 50-51 dereceleri görüyor fakat akşamları kapımı kapattığımdan dolayı odamda sıcak bir hava oluşuyor bu sefer de aynı şekilde 57-58 derecelere çıkıyor. Bu sıcaklıklar size bir negatif etki yaratmıyorsa, FPS düşüşü tarzında. Bence bir sorun yok.

Kartınızla ilgili yabancı forumlarda biraz göz gezdirdim, 32 derecelik havada 79-80 derecelere çıktıklarından bahsetmişler ve insanların geneli, "evet biraz sıcak fakat kartı etkileyecek kadar değil, 90 dereceye doğru çıkarsa endişelenmeye başlayabilirsiniz" tarzı yorumlar atılmış.

Geri
Yukarı