RX580 & DDR3 sisteme işlemci ve RAM önerisi

İyi günler
Bilgisayarımda i5 3330 işlemci, 4+4 GB 1333 MHz RAM, RX 550 4 GB ekran kartı var.
RAM'ler ve işlemci düşük kalıyor, kasa da eskiydi.
Hava sirkülasyonu oldukça iyi bir kasa ve RX 580 8 GB ekran kartı aldım.
İşlemci, anakart ve RAM için yeterli bütçe kalmadı.
1-2 yere baktığımda temiz i5 3570 buldum (450 TL'ye).
Ve 8 GB DDR3 Izoly RAM 1600MHz buldum, kuponla 230 TL'ye geliyor tanesi. Anakart: p8h61-m lx3 plus r2.0.
2 adet 8 GB DDR3 RAM ve bu işlemciyi alsam bu sistem ekran kartı için yeterli olur mu?
Oynayacağım oyunlar high ayarda GTA 5, CS:GO, The Forest, Dying Light gibi oyunlar.
Cyberpunk vb. gibi ağır oyunlar oynamayacağım. DDR3 sisteme yatırım yapmanın mantıklı olmadığını ben de biliyorum ancak bu işlemle 1000 TL altına sistemi bir süre yetecek hale getirmiş oluyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

İyi günler
Bilgisayarımda i5 3330 işlemci, 4+4 GB 1333 MHz RAM, RX 550 4 GB ekran kartı var.
RAM'ler ve işlemci düşük kalıyor, kasa da eskiydi.
Hava sirkülasyonu oldukça iyi bir kasa ve RX 580 8 GB ekran kartı aldım.
İşlemci, anakart ve RAM için yeterli bütçe kalmadı.
1-2 yere baktığımda temiz i5 3570 buldum (450 TL'ye).
Ve 8 GB DDR3 Izoly RAM 1600MHz buldum, kuponla 230 TL'ye geliyor tanesi. Anakart: p8h61-m lx3 plus r2.0.
2 adet 8 GB DDR3 RAM ve bu işlemciyi alsam bu sistem ekran kartı için yeterli olur mu?
Oynayacağım oyunlar high ayarda GTA 5, CS:GO, The Forest, Dying Light gibi oyunlar.
Cyberpunk vb. gibi ağır oyunlar oynamayacağım. DDR3 sisteme yatırım yapmanın mantıklı olmadığını ben de biliyorum ancak bu işlemle 1000 TL altına sistemi bir süre yetecek hale getirmiş oluyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.
RAM olarak https://www.hepsiburada.com/kingsto...3-ram-kvr16n11-8-p-BD301526?magaza=SNDBilisim öneriyorum, o tip markalardan RAM almayınız. Hatalı çıkabilir, işletim sisteminde sorun yaşarsınız.

İşlemci olarak belirttiğinizi alabilirsiniz.

RAM olarak https://www.hepsiburada.com/kingsto...3-ram-kvr16n11-8-p-BD301526?magaza=SNDBilisim öneriyorum, o tip markalardan RAM almayınız. Hatalı çıkabilir, işletim sisteminde sorun yaşarsınız.

İşlemci olarak belirttiğinizi alabilirsiniz.

Cevap için teşekkür ederim ram olarak dediğinizi alacağım peki işlemci ekran kartı darboğaz yapar mı?

Cevap için teşekkür ederim RAM olarak dediğinizi alacağım peki işlemci ekran kartı darboğaz yapar mı?

Attığınız RAM ile attığım linkteki RAM arasındaki fark nedir hangisini tercih edeyim?

@246675 çok fazla kişi sahte ürün gönderildiğini söylemiş hangisini tercih edeyim hocam?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı