RX580 garantisi

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle kartımdaki hataya şu konudan bakabilirsiniz, klasik WattMan hatası. Artık sadece Valorant'ta değil CS'de hatta Chrome'da bile almaya başladım.

Şimdi yerine idarelik bir ekran kartı bulup, garantiye yollamayı düşünüyorum. Fakat kafamda soru işaretleri var. Ben 1,5 yıl önce Teknobiyotik'ten sistem olarak almıştım. Şimdi bana tutup da o zamanki fiyatlardan iade vermeye çalışırlarsa bunu kesinlikle kabul etmem. Çünkü şu an o fiyata hayatta adam akıllı ekran kartı bulamam. Ama stoklar da sıkıntı, değişim olacak diyelim ekran kartı yoksa ellerinde ne olacak? Bu konuda tecrübesi ya da bilgisi bulunanlar içimi rahatlatabilirse çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 590 kullanıyorum. Adrenaline yüklü iken çok sık bu sorunu yaşıyordum. Daha sonra bu sorunun üzerine bir güncelleme sonrası ekran solma problemi baş göstermeye başlayınca sorunun sebebini araştırmaya başladım. Kendi deneyimlerim sonrası şunu keşfettim, eğer DDU ile sürücüyü tamamen kaldırıp daha sonra Windows'un WHQL güncel bir sürücüyü kendi kurmasına izin verirsen adrenaline yazılımı olmadan kullanabiliyorsun ve aylardır çok nadir alıyorum bu hatayı. Kendi kendine eskiden çok fazla kapanıp WattMan hatası alıyordum fakat şimdi neredeyse hiç olmuyor.

Bu şekilde uğraşmak gerçekten insanı çileden çıkartıyor. 1215 MHz kadar düşürdüm hala WattMan alıyorum bazen, kaybettiğim FPS'in haddi hesabı yok. Kesin göndermeyi düşünüyorum ama garantide olacak şeyi gözüm kesmiyor. İade desen sıkıntı, değişim desen acaba kart var mı. Cidden çok kötü zamanda geldi bu başıma.

Bu şekilde uğraşmak gerçekten insanı çileden çıkartıyor. 1215 MHz kadar düşürdüm hala WattMan alıyorum bazen, kaybettiğim FPS'in haddi hesabı yok. Kesin göndermeyi düşünüyorum ama garantide olacak şeyi gözüm kesmiyor. İade desen sıkıntı, değişim desen acaba kart var mı? Cidden çok kötü zamanda geldi bu başıma.

Sat kurtul. İadeye vermektense miningciye kaptır gitsin git 1660 falan al :)

Sat kurtul. İadeye vermektense miningciye kaptır gitsin git 1660 falan al :)
Yani aslında var kafamda ama şimdi adama wattman aldığını söylememek de olmaz, söylersem de satılmaz 😂.
Garantiyle konuştum ellerinde ekran kartı olmadığını ve iadede sadece faturada yazan tutarı verebildiklerini belirtti ve birkaç çözüm önerisi söyledi, dün gece denedim.

Ekran kartını çıkartıp soketlerini temizledim, düzgün bir şekilde takıp güç bağlantısını yaptım. Sıfırdan format attım, internet bağlantısını söktüm formattan sonra Windows'un sürücü yüklemesini engelledim. 20.9.1 WHQL sürücüsünü kurdum. Şu ana kadar bir WattMan hatası olmadı. Son zamanlarda bir oyundaki hatadan dolayı çok sürücü değiştirmiştim, sanırım bir çakışma yada her neyse oldu. Eğer gelişme olursa güncellerim, aynı sorunu yaşayan kişiler için de yardımcı olabilir yazdıklarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı