Vatan garantisi nasıldır?

Daha fazla  
Yaklaşık 3 hafta önce Vatan Bilgisayar'dan iPhone 11 aldım. Geniş açı kamerasındaki bulanıklık yüzünden garantiye yollamak istiyorum. Aklıma takılan birkaç soru var.
1) Telefon 3. kişi tarafından Ankara'dan alınıp Balıkesir'e benim adıma vatan aracılığıyla gönderdi. Elimde fatura yok ama garanti belgesi ve taşıma ırsaliyesi var. Bu ikisi garanti için yeterli midir yoksa fatura da lazım mı?
2) Garanti için direk ilçemdeki vatan şubesine gitsem oluyor mu? Çünkü şehrimde Apple Store veya yetkili teknik servis yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fatura gerekli olduğunu sanmıyorum. Bir yerde seri numarası ile işlem yapıldığını duymuştum. Apple servisi gayet iyidir. Her zaman çözüme ulaştırır. Vatan Bilgisayar ile gönderilecektir.

1)garanti belgesi formunu doldurursanız iyi olur doldurmazsanız seri numarası ile kayıtlardan bakarlar.
2)kendileri kargolatıp Apple Store mağzasına yollayacaklardır.

Sizin ürünün arkasında direkt Apple Türkiye servisi var, kafanız rahat olsun.

Vatan'a diğer elektronik ürünlerle alakalı işim düştüğünde yardımcı olmuşlardı, sıkıntı yaşatmadılar.

Vatan'ın garanti ve değişim-iade politikasını kınıyorum ve iğreniyorum. Bir üründen örnek vermek istiyorum, MSI MAG CoreLiquid 360R. Bu ürün kronik sorunlu olduğu ve sürekli garanti kapsamında değişim talebinde bulunulduğu için Vatan firması bu konuda şöyle bir çözüm buldu; eğer elimizdeki bu ürünü ucuz fiyattan satıp bütün stoklarını bitirirsek insanlara değişim yerine iade talebiyle karşılık veririz. Bu durum da şuna yol açıyor, 2020 yılında örneğin 700 liraya bu ürünü almış bir kişi 2022 yılında fatura bedeli olan KDV hariç 660TL gibi komik bir ücret karşılığında bozuk ürünü iade etmiş oluyor. Yakın zamanda da Cooler Master Masterliquid ML360R bu ürün için aynısını yaparak 1800TL gibi bir fiyattan sıfırını satışa sundular. Kısacası Vatan gibi bir firma hiçbir iyiği karşılıksız yapmıyor, en ufak BIOS yükseltme gibi hizmetleri bile yapmıyorlar, tamamen çalışan personelin insafına kalmış durumdasınız.

1)garanti belgesi formunu doldurursanız iyi olur doldurmazsanız seri numarası ile kayıtlardan bakarlar.
2)kendileri kargolatıp Apple Store mağzasına yollayacaklardır.
Garanti belgesi formu nedir?

Sizin ürünün arkasında direkt Apple Türkiye servisi var, kafanız rahat olsun.

Vatan'a diğer elektronik ürünlerle alakalı işim düştüğünde yardımcı olmuşlardı, sıkıntı yaşatmadılar.
@Evil Belief Telefonu verdikten sonra kullanacağım başka telefon yok. Ortalama kaç günde gelir garantiden telefon?

Son düzenleme:
Yine nerden baksanız 1 hafta alır. Normalde Apple Store'lar uzayan işlemlerde yedek cihaz veriyorlar fakat sizin şehrinizde yokmuş.
Anladım hocam. Son olarak telefonu nasıl teslim etmeliyim? Sonuçta sorun kamerada olduğu için açıp test etmeler gerekecektir. Telefonu sıfırlayıp mı vermeliyim?

Anladım hocam. Son olarak telefonu nasıl teslim etmeliyim? Sonuçta sorun kamerada olduğu için açıp test etmeler gerekecektir. Telefonu sıfırlayıp mı vermeliyim?
Evet hocam. SIM kartını çıkarmayı da unutmayın. Yapılacakların tamamı burada yazıyor:

Vatan Bilgisayar 3 sene önce bilgisayarımı garanti kapsamında gönderip bir daha geri alamadığım firmadır. Ürünü almışlar fakat kayıpmış. Ne yapacağız dediğimde yüzüme kapatıyorlar.

Geri
Yukarı