RX580, GTX760 ve R9 380 mining performansı

TheFoxsnow

Hectopat
Merhaba elimde.
RX 580 4 GB.
GTX 760 2 GB.
R9 380 2 GB.
8 GB RAM var.

FX 8300 işlemci.

1 PCI-e 16X.
2 PCI-e 1X girişli anakart ve gerekli PSU var.

Ben bu sistemi 24 saat calıştırsam miniglesem;
Ne kadar kazanırım?
Ne kadar elektrik harcarım?
En iyi fiyat performans coini hangisidir nasıl anlarım?
Hash nedir?
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB ve altı kartlarla artık mining yapılmıyor, yaparsınız fakat çok az bir kazancınız olur. Değmez kısacası. Mining işine girişecekseniz, en az 6 GB'lık bir kart gerekiyor, ideal ise 8 GB.

RX 5500XT 8 GB ile bile günlük 10-15 TL arası kazanıyorum. Siz de birkaç lira kazanırsınız ancak.

Hepsini satıp üstüne para ekleyip RX580 8GB alırsanız mining için değer ama elinizdeki kartlar malesef günde birkaç lira bile zor kazandırır.

4170MB VRAM değerinin altında olan kartlar artık Ethereum üzerinde zombi moduma giriyor ve kazılmasına izin verilmiyor, başka coin deneyebilirsiniz ancak elinize elektrik parası dışında bir şey geçmeyecek.

Hash dediğin şey kabaca mining’in FPS’i. Kalanlar için de net bir şey söylemek zor; parçalar ne kadar eski, termal olarak iyiler mi, anakartın güç beslemesinde sıkıntı var mı vb. bilemeyiz. En iyi Coin bugün X ise yarın Y olabilir, bunları bilmeyen biri girişmemeli bu işe derim.

Hocam ETH kasamıyorsunuz ama 2 GB kartlarla etc, 4 GB olanla Raven.
1-2 gün deneyin zararını dene.

Merhaba elimde.
RX 580 4 GB.
GTX 760 2 GB.
R9 380 2 GB.
8 GB RAM var.

FX 8300 işlemci.

1 PCI-e 16X.
2 PCI-e 1X girişli anakart ve gerekli PSU var.

Ben bu sistemi 24 saat calıştırsam miniglesem;
Ne kadar kazanırım?
Ne kadar elektrik harcarım?
En iyi fiyat performans coini hangisidir nasıl anlarım?
Hash nedir?
Teşekkürler şimdiden.

Hocam günlük sistemleri madencilik için çalıştırmayın yazık olur hem elektrik parasına siz 24 saatte kazandığınız para ile harcanan elektriği bile ödeyemezsiniz 4 GB kartlar ile mining yapmayın cihaza yazık olur. 6 GB bile yetmiyor artık 8 GB olacak.

Geri
Yukarı