RX580 i5-6500 Sistem yavaş çalışıyor

erdemy22

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım çok anlamsız bir şekilde yavaş çalışıyor. Neredeyse bütün parçaları test ettim sağlıklılar. SSD, HDD, RAM, CPU, GPU hepsi gayet düzgün çalışıyor. Bad sector yok. BIOS güncel, driverlar güncel, Windows 11 güncel. Yeni format attım fakat YouTube'a bile girerken uzun bir bekleyiş oluyor. En düşük ayarlardaki offline oyunda 17 FPS alıyorum. İnternetle alakalı bir sorun da değil.
Anakart: MSI B150 Gaming M3.
GPU ASUS RX 580 4 GB OC.
CPU i5 6500.
RAM: 16 GB Corsair Vengeance.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kullanırken de aynı sorunu yaşıyor muydun? Ekran kartını başka bir bilgisayarda deneme şansın var mı?

Ayrıca oyun oynarken görev yöneticisi üzerinden sistem tepsisini açıp gpu-cpu-bellek-disk kullanım yüzdelerine bakar mısınız?

Son düzenleme:
Windows 10 kullanırken de aynı sorunu yaşıyor muydun? Ekran kartını başka bir bilgisayarda deneme şansın var mı?

Ayrıca oyun oynarken görev yöneticisi üzerinden sistem tepsisini açıp gpu-cpu-bellek-disk kullanım yüzdelerine bakar mısınız?
Evet Win10 kullanırken de yavaş çalışıyordu. Fifayı en düşük ayarlarda oynarken çektiğim yüzdeleri yükledim. Yine de oyun ağırçekimde oynar gibiydi.Eki Görüntüle 1495453

Bilgisayarcıya götürdüm. Yeni format attığımı söylememe rağmen bi de ben atayım dedi. Benden habersiz termal macun değiştirdi. Kablo değiştirdi. BIOS pilini değiştirdi. 130 TL aldı ama sorunu bulamadı.

Dosya Ekleri

• IMG_20220825_183806.jpg
    IMG_20220825_183806.jpg
    217,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
GPU kullanımı düşük gibi. GPU kullanımı yükseltme yollarını araştırır mısın? Ayrıca eskiden benzer sorunu ben de yaşıyordum. HDD bad sector yoktu ama onu değiştirdiğim zaman bilgisayar normale döndü. Herhangi bir oyunu ve internet tarayıcını SSD'ye kurarak test eder misin? Eğer SSD'ye kurduğun programlarda yavaşlık yoksa ama HDD'deki programlar yavaş çalışıyorsa sende de aynı problem vardır.

GPU kullanımı düşük gibi. GPU kullanımı yükseltme yollarını araştırır mısın? Ayrıca eskiden benzer sorunu ben de yaşıyordum. HDD bad sector yoktu ama onu değiştirdiğim zaman bilgisayar normale döndü. Herhangi bir oyunu ve internet tarayıcını SSD'ye kurarak test eder misin? Eğer SSD'ye kurduğun programlarda yavaşlık yoksa ama HDD'deki programlar yavaş çalışıyorsa sende de aynı problem vardır.

SSD'ye F1 2022 indirip oynadım yine FPS değerleri düşüktü ve ekran kartı kullanımı %20 gibiydi.

Evet garantisi bitti. Başka bilgisayarda denendi sorun yok.

Yeni SSD aldım taktım aynı sorun devam ediyor. Böyle bulunamayan sorunlar hep bana denk geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı