RX580 ile çift monitör yapılır mı?

Renarchi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Şu an 60Hz bir monitör kullanıyorum çift monitörü edit işlerimde kolaylaştırması ve oyun için almayı düşünüyorum RX580'e çift monitör yapılabilir mi? Ve performans kaybı yaşar mıyım? 144 Hz ana monitör 60Hz ikinci monitör olarak kullanacağım.

Şu an 60Hz bir monitör kullanıyorum çift monitörü edit işlerimde kolaylaştırması ve oyun için almayı düşünüyorum RX580'e çift monitör yapılabilir mi? Ve performans kaybı yaşar mıyım? 144 Hz ana monitör 60Hz ikinci monitör olarak kullanacağım.
Bir sorun olmaz, kullanabilirsin.
Edit: Performans kaybı yaşamazsın.

Yapabilirsiniz. Ben şu anda R7 340 (240'ın yenilenmiş OEM modeli, özellikleri aynı.) Ekran kartımda çift monitör kullanmaktayım.

Çift monitör yapılabilir. Performans kaybı ise yapılan işleme göre değişir. Monitöre göre değil.

RX580 ekran kartı 1 adet HDMI ve 3 adet Display Port çıkışına sahip bir kart. Bu durumda sorunuzun cevabı "Evet". 2 Adet monitör bağlayabilirsiniz.

Oyun sırasında iki monitörü de aktif kullanırsanız bir performans kaybı olur mu emin değilim, ancak Windows üzerinde yapacağınız işlemlerde hissedilir bir kayıp yaşamazsınız.

Yapılabilir. Ekran kartının üzerindeki bağlantı portlarına bağlı olarak adaptör alman gerekebilir ama.

60 Hz ekranım HDMI ile bağlı diğer portun VGA veya HDMI oldugunu nereden anlayabilirim?

Çift monitör yapılabilir. Performans kaybı ise yapılan işleme göre değişir. Monitöre göre değil.

Farklı bir konuda bir arkadaş 3 monitör yapmak istediğini belirtmiş bazı arkadaşlar performans kaybı yaşayabilirsin diye demişti o yüzden sordum.

RX580 ekran kartı 1 adet HDMI ve 3 adet DisplayPort çıkışına sahip bir kart. Bu durumda sorunuzun cevabı "evet". 2 adet monitör bağlayabilirsiniz.

Oyun sırasında iki monitörü de aktif kullanırsanız bir performans kaybı olur mu emin değilim, ancak Windows üzerinde yapacağınız işlemlerde hissedilir bir kayıp yaşamazsınız.

Almayı düşündüğüm monitör HDMI çıkışına sahip diger HDMI doluysa dönüştürücü mü almam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
60 hz ekranım hdmi ile bağlı diğer portun vga veya hdmi oldugunu nerden anlayabilirim?
VGA kablolar mavi 2 adet vidası olan kablolar. HDMI'da da genellikle kabloların üzerinde yazar. Buradan anlayabilirsin.
vga.jpg

VGA Kablo.
hdmi.jpg

HDMI kablo.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı