RX580 oyun oynarken görüntü gitmesi

therock89

Hectopat
Makaleler
1
MSI RX 580 Armor ekran kartına sahibim. Oyun oynarken birden görüntü gidiyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor ve oyundan ses geliyor. Anca kasanın düğmesinden yeniden başlatınca tekrar açabiliyorum. Ve açıldıktan sonra da ekran kartı sürücüm yok oluyor. Masaüstüne sağ tıklayınca görünen Radeon ayarları görünmüyor ve ekran Hertz'im 144'ten 60'a düşüyor. Bu sorun nedir, nasıl çözülür? Parçalayacağım şu kartı en sonunda. AMD aldığım güne üstüne bir de MSI Armor serisi aldığım güne lanet olsun. Aldığım günden beri başım sorundan kurtulmadı.

PSU yeterli ve farklı stabil sürücülerle de çözülmüyorsa o iş yaş gibi, aynı sorunu seneler öncesinde Sapphire Dual-X HD 6850 modeliyle yaşıyordum. Fazla karamsar olmak istemem ama alternatif olarak garantisi varsa servise verip onarım veya değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Sorununu bilmiyorum ama bu birazda şans galiba. Bende RX 570 Armor kullanıcısıyım. Alırken çok tereddütte kaldım çünkü kartın armor modelini öven bir kişi bile yoktu. Soba falan demişlerdi. Şu an hiç bir sorunum yok. Kasam mesh değil, hava çok sıcak 75 derecede falan oynuyorum. Şansa sorunlu denk geliyor demekki.

MSI RX 580 Armor ekran kartına sahibim. Oyun oynarken birden görüntü gidiyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor ve oyundan ses geliyor. Anca kasanın düğmesinden yeniden başlatınca tekrar açabiliyorum. Ve açıldıktan sonra da ekran kartı sürücüm yok oluyor. Masaüstüne sağ tıklayınca görünen Radeon ayarları görünmüyor ve ekran Hertz'im 144'ten 60'a düşüyor. Bu sorun nedir, nasıl çözülür? Parçalayacağım şu kartı en sonunda. AMD aldığım güne üstüne bir de MSI Armor serisi aldığım güne lanet olsun. Aldığım günden beri başım sorundan kurtulmadı.

Armor serisi AMD kartların kronik problemi biraz fazla. Ama siz bir ihtimal DDU ile sürücüleri kaldırıp problemsiz olan en güncel sürücüyü yükleyin. (illa en güncel olmak zorunda değil hocam size problemsiz olsun yeter.) Ve de hocam hiç bakım yaptırmadıysanız termal bakımlarını yaptırın. Tabii sürücü problemini çözerseniz.

Problemsiz dediğim sürücü: WHQL driver (kontrolleri yapılmış problemsiz sürücü)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı