RX580 satıp RX 6500XT alınır mı?

Bütçe
3500 civarı

HollyVibe

Hectopat
Şu an kullandığım sistem AMD Ryzen 5 1600 12nm, ASUS Dual RX580 ve Gigabyte B450M S2H. Yakın zamanda ekran kartımı satmayı düşünüyorum. Yerine de RX 6500 XT almayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir karar mı? Eğer alınırsa hangi markanın almalıyım?
(Bütçem 3500 civarı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse aynı sisteme sahibiz rx6600 ya da rtx 3060 alırdım indirimlerde yakalayıp ki rx6600 şu anda 5.500 civarına alınabiliyor.

Tek + özelliği bir tık yüksek performansı denebilir oda değmez onun yerine 6600 - 2060 - 3050 gibi alternatiflere yönelin.

Darboğaz ihtimali olmasa şu anda zaten onlara yonelmistim. Ama benim amacım vereceğim parayı minimumda tutup bu kronik sorunlu RX580'den kurtulmak. Eğer dediğiniz gibi darboğaz yapma ihtimali yoksa onlara bakayım. Tabii bütçemi çok aşmassa.

Şu an kullandığım sistem AMD Ryzen 5 1600 12nm, ASUS Dual RX580 ve Gigabyte B450M S2H. Yakın zamanda ekran kartımı satmayı düşünüyorum. Yerine de RX 6500 XT almayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bir karar mı? Eğer alınırsa hangi markanın almalıyım?
(Bütçem 3500 civarı)

Zaten PCI-e 3.0 bir işlemciniz var. RX 6500XT GTX 1650'den daha düşük performans veriyor PCI-e 3.0'da. RX 580'den çok daha az performans verecektir. Hem ekran kartını düşürürsünüz hem de boşa uğraşırsınız.

Son düzenleme:
Darboğaz ihtimali olmasa şu anda zaten onlara yonelmistim. Ama benim amacım vereceğim parayı minimumda tutup bu kronik sorunlu RX580'den kurtulmak. Eğer dediğiniz gibi darboğaz yapma ihtimali yoksa onlara bakayım. Tabii bütçemi çok aşmassa.

Dostum darboğazı boş ver al geç güçlü kart zaten işlemci yüksetlemk için önün açık o kartları bugün almazsan emin ol ileride alamicaksın şu an 2060 fiyatları 6K civarına inmişken al.

4 GB.

O zaman mecbur biraz daha bekleyip işlemciyi değiştirmem lazım.

Yapacağın en büyük hata ekran kartı yerine işlemci değiştirmek olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı