RX580 sistem bütün oyunlarda crash hatası

Charpex

Femtopat
Merhabalar. Ben daha sistemi toplayalı 6-7 ay oldu ve sistemi aldığımdan beri oyunlardan atma hatasıyla karşılaşıyorum. Crash hatası verdiği oluyor fakat bazen de crash vermeden direkt olarak oyundan atıyor ve ekrana hiçbir yazı gelmiyor. Bazı zamanlar mavi ekran yediğim bile oldu. Ne kadar uğraşsam da bu sorunu çözemedim. Sıcaklık GTA V gibi oyunlar 80 derece civarındaydı. Termal macunu değiştirdim biraz da olsa fayda etti. CPU sıcaklığım tarayıcı ve Discord açıkken 40 ile 50 arasında gidip geliyor. Fakat sıcaklıktan olduğunu düşünmüyorum.

Ekran kartım güncel.
Windows 10'um güncel.

Sistem:
İşlemci: Intel Core i5-4670 CPU 3.40GHz.
RAM: 16 GB.
Ekran kartı: Radeon RX 580 series.
Anakart: ASUS H81M-K.

Yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü uzun zamandır başımı ağrıtan bir durum ve bu sıralar canımı çok sıkmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kesinlikle aynı sorunu yaşıyordum çare ne biliyor musun onu firmaya geri gönder firma inceliyor büyük ihtimalle yazılımsal hatası var bende RX 590 vardı her oyunda crash yiyordum ve sıcaklık çok fazlaydı sonra firma değiştirdi 20 gün gibi bir sürede sonra hiçbir sorun yaşamadım bir daha anlayacağın değiştirme talebi iste.

Şu programla ekran kartı Driver'lerini kaldır ve tekrar kur.

maalesef sorun çözülmedi beyler.Hatta sildikten sonra en güncel sürüm ile güncelledim ekran kartını ve bir ara üst üste crash hatası aldım.Bir keresinde graphics cards crash tarzında bi hata aldım.

Maalesef sorun çözülmedi. Hatta sildikten sonra en güncel sürüm ile güncelledim ekran kartını ve bir ara üst üste crash hatası aldım. Bir keresinde Graphics cards crash tarzında bir hata aldım.

Garanti devam ediyorsa garantiye gönder dostum belli ki kartta bir arıza var DDU işe yaramıyorsa kart arızalıdır yüksek ihtimal.

Maalesef sorun çözülmedi. Hatta sildikten sonra en güncel sürüm ile güncelledim ekran kartını ve bir ara üst üste crash hatası aldım. Bir keresinde Graphics cards crash tarzında bir hata aldım.

garantisi varsa acil garantiye götür chipseti veya GPU BIOS'unda sıkıntı olabilir veya da ekran kartı üzerindeki bileşenler deforme olmuş oabilir.

Merhabalar. Ben daha sistemi toplayalı 6-7 ay oldu ve sistemi aldığımdan beri oyunlardan atma hatasıyla karşılaşıyorum. Crash hatası verdiği oluyor fakat bazen de crash vermeden direkt olarak oyundan atıyor ve ekrana hiçbir yazı gelmiyor. Bazı zamanlar mavi ekran yediğim bile oldu. Ne kadar uğraşsam da bu sorunu çözemedim. Sıcaklık GTA V gibi oyunlar 80 derece civarındaydı. Termal macunu değiştirdim biraz da olsa fayda etti. CPU sıcaklığım tarayıcı ve Discord açıkken 40 ile 50 arasında gidip geliyor. Fakat sıcaklıktan olduğunu düşünmüyorum.

Ekran kartım güncel.
Windows 10'um güncel.

Sistem:
İşlemci: Intel Core i5-4670 CPU 3.40GHz.
RAM: 16 GB.
Ekran kartı: Radeon RX 580 series.
Anakart: ASUS H81M-K.

Yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü uzun zamandır başımı ağrıtan bir durum ve bu sıralar canımı çok sıkmaya başladı.

Ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. Bende RX570 var.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı