RX580 sistem donup kalıyor

Hastasiempre

Hectopat
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Bir maruzatım var ne yaptıysam çözemediğim.
Oyun esnasında sistem birden donup kalıyor. Herhangi bir ses takılması olmuyor. Bütün fanlar klavye mouse ışıkları vs sabit çalışmaya devam ediyor ve ben bilgisayarı tuşdan resetlemediğim sürece bu böyle kalıyor. ( fakat herhangi bir şey çalışmıyor bu süreçte Caps Lock vs bastığımda algılamıyor)

Sistem özelliklerim:
MSI RX580 8 GB Gaming X ekran kartı.
MSI 970 Gaming anakart.
FX8350 işlemci.
8x2 1600MHz RAM.
600W+ Corsair PSU.

Bütün parçaları sök tak yaptım BIOS sıfırlayıp güncelledim. RAM kombinasyonlarini değiştirdim. BIOS'dan bir tek " CPU Smart protection " ayarını disable hale getiriyorum. Kalan bütün ayarlar fabrika ayarlarinda herhangi bir overclock yapmıyorum.
Isı değerlerim de 55'i hiç geçmiyor.

Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Bir maruzatım var ne yaptıysam çözemediğim.
Oyun esnasında sistem birden donup kalıyor. Herhangi bir ses takılması olmuyor. Bütün fanlar klavye mouse ışıkları vs sabit çalışmaya devam ediyor ve ben bilgisayarı tuşdan resetlemediğim sürece bu böyle kalıyor. ( fakat herhangi bir şey çalışmıyor bu süreçte Caps Lock vs bastığımda algılamıyor)

Sistem özelliklerim:
MSI RX580 8 GB Gaming X ekran kartı.
MSI 970 Gaming anakart.
FX8350 işlemci.
8x2 1600MHz RAM.
600W+ Corsair PSU.

Bütün parçaları sök tak yaptım BIOS sıfırlayıp güncelledim. RAM kombinasyonlarini değiştirdim. BIOS'dan bir tek " CPU Smart protection " ayarını disable hale getiriyorum. Kalan bütün ayarlar fabrika ayarlarinda herhangi bir overclock yapmıyorum.
Isı değerlerim de 55'i hiç geçmiyor.

Aynısını RX570'te yaşadım ve dayanamayıp ekran kartımı sattım. Eski driver falan yükleyip çözenler var yardımcı olurlar.

öncelikle işlemci bi keren darboğaz yapar diye düşünüyorum
oynadığınız oyunda hem işlemci hem ekran kartı sıcaklık değerlerini söylermisiniz donduğu vakit veya donmaya yakın

Yeni konular

Geri
Yukarı