RX580 sistem kendisini resetliyor

utkutotti

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 2.el bir PC satın aldım. 4-5 gün hemen hemen günde 15-16 saat arasında PC açıktı ve bir sorun yaşamadım. Oynadığım oyunlar LoL, World of Warcraft ve CS:GO bilgisayarımın özelliklerini aşağıda paylaşıyorum. Dün gece birdenbire PC kendini resetledi. Şu anda PC kullanabiliyorum ama ne zaman bir oyuna girsem 15-20 dk içerisinde kendine reset atıyor. Araştırdığım kadarı ile PSU yüzünden olabileceğini düşünüyorum oda Corsair VS650 var kasa içerisinde bu sistem için yeterli olduğunu düşünüyorum. Çünkü araştırmalarımda 500-550-600W bir PSU yeterli yazılmış benzer sistemler için. Bilgisayarı yeni aldığım içinde haliyle biraz üzüldüm. 4-5 gün sürekli oyun halinde sorun yaşamazken birden neden sorun yaşattı ya da mevcut PSU gerçekten aşağıdaki sistemi çalıştıramaz mı?(4-5 gün nasıl oynadım o halde?) daha mı iyisi gerekir? Boşu boşuna tekrardan masraf yapıp 700-800W PSU alacağım ona göre 1000-1500TL arasına.

Parçalar:

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

RAM: 16 GB (8x2) 3200MHz.

Ekran kartı: Radeon RX580 8 GB.

Sıvı soğutma vardır.

SSD: 240 GB HDD: 2TB.

Merhaba,

PSU için vatan bilgisayara gittim. sistem için PSU yeterli olduğunu evdeki kullandığım prizin akımı karşılamamış olabildiğini söylediler ve PSU yerine bana priz sattılar. gerçekten de sorun çözüldü. benim gibi pc resetlenme sorunu yaşayan arkadaşlar prizide kontrol edebilirler.

bilgilerinize,
iyi akşamlar dilerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı