RX580 sistemde oyun açarken bilgisayar kapanıyor

enesberk01

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın bileşenleri: RX580 8 GB R7 2700X 16 GB RAM.
PUBG oynamak için oyunu açıyorum 20 dk sonra bilgisayadan güç kesiliyor sadece RAM'lerin ışıkları yanıyor sorunu anlayamadım bilgisayarım bu oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum.

LoL Valorant gibi oyunlarda CPU ve GPU Max 50-55 derece görüyorum.

O oyunlarda çok fazla ısınmaz zaten. 10dk Prime95 veya OCCT gibi düzgün bir yük testine sokun. Isı 70-75C'nin üzerine çıkmamasına rağmen kapanıyorsa PSU kaynaklı olabilir. RAM'den şüpheleniyorsanız da MemTest86 yapın. Her şey sorunsuz çıkarsa format deneyin.

O oyunlarda çok fazla ısınmaz zaten. 10dk Prime95 veya OCCT gibi düzgün bir yük testine sokun. Isı 70-75C'nin üzerine çıkmamasına rağmen kapanıyorsa PSU kaynaklı olabilir. RAM'den şüpheleniyorsanız da MemTest86 yapın. Her şey sorunsuz çıkarsa format deneyin.
1629638516967.png
ekran kartında bir sorun yaşamdım 80 dereceye kadar çıktı mavi ekran ya da bi kapanma söz konusu değil fakat iş cpu tarafına glediğinde böyle bi sorunla karşılaştım. Stress testi açıyorum 1 saniye geçiyor ve cpu crashed uyarısı veriyor.
1629638516967.png
ekran kartında bir sorun yaşamdım 80 dereceye kadar çıktı mavi ekran ya da bi kapanma söz konusu değil fakat iş cpu tarafına glediğinde böyle bi sorunla karşılaştım. Stress testi açıyorum 1 saniye geçiyor ve cpu crashed uyarısı veriyor.
bu arada gpu testini FurMark cpu testini OCCT den yaptım.

Eki Görüntüle 1145337ekran kartında bir sorun yaşamdım 80 dereceye kadar çıktı mavi ekran ya da bi kapanma söz konusu değil fakat iş cpu tarafına glediğinde böyle bi sorunla karşılaştım. Stress testi açıyorum 1 saniye geçiyor ve cpu crashed uyarısı veriyor.

bu arada gpu testini FurMark cpu testini OCCT den yaptım.
CPU sıcaklığı ne durumdaydı crash verdiğinde? Bir de bulabilirseniz 6.2.0 sürümünü indirin. Yeni sürümler crashed hatası verebiliyormuş.

CPU sıcaklığı ne durumdaydı crash verdiğinde? Bir de bulabilirseniz 6.2.0 sürümünü indirin. Yeni sürümler crashed hatası verebiliyormuş.
cpu crashed hatası yeni sürüm olduğu için sanırım, 6.2.0 sürümünü indirdim teste başladım işlemci maks 79 derece gördü ve ne mavi ekran hatası aldım ne de bilgisayar kapandı.

Geri
Yukarı