Çözüldü RX580 sistemde Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rRGg

Picopat
Daha fazla  
resim_2023-11-12_121308683.png

Ben bilgisayarda Secure Boot ayarını açmak için BIOS'tan CSM'yi UEFI'ye çekiyorum ama bilgisayar açılmıyor. Ekran kartının da UEFI desteği var anakartta da UEFI desteği var. Ne yapabilirim?

Çözüm
Güncel VBIOS atıp çözmüştük, ama o kart Sapphire'di, sizin karta uyumlu güncel bir VBIOS ile karşılaşmadım, sizin yaptığınız UEFI güncelleme işlemi ile olması lazım aslında, eksik bir şey yapmış olabilirsiniz.
Bilmiyorum, ama sabah bi bakarım.

Evet sorunu çözdüm. İlk BIOS'umu güncelledim sonrasında sistemi UEFI yapıp bir umut Secure Boot'u açtım ve sonuç olumlu sistem çalışıyor ve güvenli önyükleme açık, ama BIOS'a girilmiyor direkt Windows açılıyor.
Windows'u UEFI olarak mi kurdun? Sistem Bilgisi uzerinden kontrol et.
1699781187304.png
Evet. İşlemcim 2200g önceden apu olarak kullanıyordum sıkıntısı yoktu, arkadaşım yeni kart alınca eskisini bana verdi ondada bu sıkıntı vardı çözememiştik 2yıl gibi bi süre içerisinde.

GPU-Z'deki UEFI tiki açıktı dün gene UEFI'sini güncelledim ekran kartının ama olmadı. Öneriniz varsa denerim çünkü APU olduğu için işlemcim açılmazasa çözebiliyorum.

AMD RX 580 UEFI destekliyor. AMD'nin her kartı UEFI destekliyor. Açılması gerekiyor Windows sürümünüzü UEFI olarak kurduğunuzdan emin misiniz?

Kankam üstteki postta SS i var zaten sistem bilgisinde UEFI Windows'um var önceden kullanıyordum, ekran kartı elime yeni geçti diyorum. Alıp format attım sürücüleri kurdum güncellemeler yaptım ama olmadı açılmadı sorun Windows da değil.

Kankam üstteki postta SS i var zaten sistem bilgisinde UEFI Windows'um var önceden kullanıyordum, ekran kartı elime yeni geçti diyorum. Alıp format attım sürücüleri kurdum güncellemeler yaptım ama olmadı açılmadı sorun Windows da değil.

Listede Ellesmere adında bir marka göremiyorum, sanırım ekran kartın yan sanayi üretim olduğu için anakart destek vermiyor olabilir.

Son düzenleme:

Listede Ellesmere adında bir marka göremiyorum, sanırım ekran kartın yan sanayi üretim olduğu için anakart destek vermiyor olabilir.
Ellesmere ureticisi degil icindeki GPU cipinin kod ismi dikkatli bakarsan uretici bolumunde Gigabyte yaziyor.

Listede ellesmere adında bir marka göremiyorum, sanırım ekran kartın yan sanayi üretim olduğu için anakart destek vermiyor olabilir.

Yan sanayi derken çakma mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı