RX580 sisteme 12-13 bin TL'ye kadar yükseltme önerisi

Ekran kartını aynı bırakıp anakartı B450M e çeksem, işlemciyi de 5600'a güncellesem mantıklı olur mu sizce?

Hocam size 2 ay önce kendi yapmış olduğum şeyi anlatayım fikir sahibi olun.

Benim elimde i7 2600 gibi bir işlemci vardı ve sistem DDR3 bir sistemdi.
Gidip MSI B450 anakart aldım 5600 aldım ve 3600MHz 8 GB iki RAM aldım. FSP 650W PSU aldım. İşlemciyi soğutmak için ise tam bir F/P olan bir kule soğutucu aldım ve işlemcim 65 derecelerde çalışıyor yük altında.
Elimde MSI 1060 6 GB ekran kartı vardı, bunu değiştirmedim. Dün bir 180Hz olan monitor sipariş ettim. Memnunum sistemimden. AAA oyunlar oynamıyorum FPS oyunları oynuyorum. Valorant'ta mesela FPS 300'lerde geziyor. CS2'de durum farklı değil 250'lerde geziyor.
Ekran kartımı ileride 4060 Ti ile değiştirmek için para biriktiriyorum şu an. Bu sistem 2-3 sene sonra işlemci yükseltmesiyle 4-5 seneye yakın rahat olarak idare eder gibime geliyor.

Eğer AAA oyunlar oynayacağım diyorsanız 12-13Bin TL işinizi görmez.
Benim bu yükseltmem monitör hariç 10bin liraya yakın tuttu.

Hepinize çok teşekkürler. Önceki mesajımda dediğimi yapacağım, ilerleyen yıllarda da ekran kartını değiştireceğim. Teşekkür ederim.

Hepinize çok teşekkürler. Önceki mesajımda dediğimi yapacağım, ilerleyen yıllarda da ekran kartını değiştireceğim. Teşekkür ederim.

Hocam doğrusunu yapmış olursunuz. AAA oyun oynamıyorsanız o ekran kartı sizi götürecektir. Ekran kartınızın termal macununu yenileyin, ısınmasın :)

Geri
Yukarı