RX580 sisteme yükseltme tavsiyesi

RSK06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadasim 2. el bir sistem aldi. Berbat, 1 ay olmus alali cok pisman. FPS'ler cok kotu diyor. Merak ettim sordum sistemi bu sekildeymis;
Huananzhi X79 ver 2.49p anakart.
RX 580 8 GB.
Corsair Force MP510 240GB m.2.
Xigmatek helio kasa.
Cooler Master RS600 600W.
Arkadaş dediğim gibi böyle bir sistem almış, SSD'den kaynaklı mavi ekran hatası alıyormuş onun dışında oyunlarda çok fazla FPS kaybı yaşıyormuş.
Acele ile almış işte bu sistemi burada neyi değişse az da olsa sorunlar düzelir? Merak ediyorum size sormak istedim.

Hemde sanirim tanidigi biri boyle kazik atmis tum parcalarin garantiside yokmus.

Arkadaşınızın yapabileceği en mantıklı şey, satıcıyı para iadesi için ikna etmek, satıcı çemkirdiği takdirde ise hukuki işlem başlatmak olacaktır. Sonrasında parasını geri almaya çalışıp, aldığı zaman indirim bekleyip monitör dahil güzel bir sistem alabilir. Olur da arkadaşınız dava açma gibi bir işe yanaşmazsa elindeki parçaları ikinci elden olabildiğince kar elde edebileceği şekilde satmalı ve güncel bileşenlerle bir sistem toplamalı, elde edebileceği bütçe doğrultusunda.
Arkadaşın dolandırıldığını konuşurken bunu yazmışsınız :D.

Arkadaşta benim gibi her gördüğü mesaja cevap vere vere okuyorsa konuları genel olarak belki böyle bir durum yaşanmış olabilir. Abartmaya gerek yok bence.

Arkadaşınızın yapabileceği en mantıklı şey, satıcıyı para iadesi için ikna etmek, satıcı çemkirdiği takdirde ise hukuki işlem başlatmak olacaktır. Sonrasında parasını geri almaya çalışıp, aldığı zaman indirim bekleyip monitör dahil güzel bir sistem alabilir. Olur da arkadaşınız dava açma gibi bir işe yanaşmazsa elindeki parçaları ikinci elden olabildiğince kar elde edebileceği şekilde satmalı ve güncel bileşenlerle bir sistem toplamalı, elde edebileceği bütçe doğrultusunda.

Arkadaşta benim gibi her gördüğü mesaja cevap vere vere okuyorsa konuları genel olarak belki böyle bir durum yaşanmış olabilir. Abartmaya gerek yok bence.

Ben sadece arkadaşın sorduğu soruya cevap verdim eğer arkadaş "dolandırıldım ne yapabilirim" deseydi o zaman ben hatalı olurdum mantıken öyle değil mi?

Hocam yapacak bir şey yok, herkes içini karartmış veya iade et falan demiş. İade edemez diye düşünüyorum. Gitsin tanıdığı, güvendiği bir bilgisayarcıya. O kasanın içini güzelce temizletsin, fanlarında vesaire bir arıza olup olmadığına güzelce baktırsın, ona göre fan değişimi yapsın. Bir de son olarak format atsın, Windows'u performans ayarlarında kullansın. Memnun olmazsa çoğu parçayı seri değişsin veya ikinci el makul fiyata 2500 TL, 3000 TL civarlarına o PC'yi satsın. Çok daha iyileri toplanır. Dediklerimi yapmasına rağmen memnun olmazsa dinç bir GT 710,1.nesil i5 ve 8 GB DDR3 sistem bile bundan daha iyi iş yapabilir.

Hocam yapacak bir şey yok, herkes içini karartmış veya iade et falan demiş. İade edemez diye düşünüyorum. Gitsin tanıdığı, güvendiği bir bilgisayarcıya. O kasanın içini güzelce temizletsin, fanlarında vesaire bir arıza olup olmadığına güzelce baktırsın, ona göre fan değişimi yapsın. Bir de son olarak format atsın, Windows'u performans ayarlarında kullansın. Memnun olmazsa çoğu parçayı seri değişsin veya ikinci el makul fiyata 2500 TL, 3000 TL civarlarına o PC'yi satsın. Çok daha iyileri toplanır. Dediklerimi yapmasına rağmen memnun olmazsa dinç bir GT 710,1.nesil i5 ve 8 GB DDR3 sistem bile bundan daha iyi iş yapabilir.
Hocam Rx 580 tek başına 3000 TL civarı çok şaşırdım ama öyle.

Neyse dolandırılıcılık konusuna gelirsek yüksek ihtimal satıcı kabul etmeyecek iadeyi hukuki işlemlerden başka çözüm yok sanırsam bundan sonra ürün alırken foruma sorabilirsiniz illaki bir kişi yardımcı olur

2 güzel ışığa kanıp sistemi almış belli ki arkadaş, çok da fena kazıklanmış. Bir büyüğünüzü katıp satıcının kapısına dayanın, hakkınızı arayın. Mümkünü yok bu sistemi temize çıkarmanın.

İade kabul edeceklerini zannetmiyorum. Bunu satarken bütün bunları göze almış adam, parasını da yemiştir bence. En iyisi sistemi zararına satıp daha iyisini toplamak veya güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp bilgisayarı en iyi hale getirmek. Gerçekten üzücü bir durum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı