RX580 Sıvı Soğutma Denemesi

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Dostlar merhaba. Uzun zamandır yapmak istediğim şeyi yaptım şu anda. Pompayı ekran kartının çipine mecbur olarak klips ile bağladım bayağı bir sağlam şekilde tutuyor. VRAM üzerinde herhangi bir soğutucu yok, bu yüzden ısıdan dolayı da sistem resetleniyor. Belki bu şekilde kullanırım belki de stock soğutucuyu geri takarım. Furmark testinde maksimum 57 dereceyi gördüm 7-8 dakika sürebildi sadece. Radyatöre ön taraftan 2 fan üflüyor arka tarafta da 2 fan havayı çekiyor.

Sıvı soğutucu: Cooler Master 240L

IMG-20210508-WA0018.jpeg
1620504560629.png

Dostlar merhaba. Uzun zamandır yapmak istediğim şeyi yaptım şu anda. Pompayı ekran kartının çipine mecbur olarak klips ile bağladım bayağı bir sağlam şekilde tutuyor. VRAM üzerinde herhangi bir soğutucu yok, bu yüzden ısıdan dolayı da sistem resetleniyor. Belki bu şekilde kullanırım belki de stock soğutucuyu geri takarım. Furmark testinde maksimum 57 dereceyi gördüm 7-8 dakika sürebildi sadece. Radyatöre ön taraftan 2 fan üflüyor arka tarafta da 2 fan havayı çekiyor.

Sıvı soğutucu: Cooler Master 240L

Eki Görüntüle 1014307
Hocam RX 580 beslemesi ile evinizi ısıtabiliyor musunuz?

Kartı bu şekilde 7 dakika Furmark yaparak öldürdünüz, besleme iç lehimleri çatlamıştır.

Dostum normalde VRAM ısısını 85 derecelerde görüyorum o yüzden sorun yok.
VRAM çok ısınırsa genelde artfaching yapar ve frekansı düşürür.

Reset atması nedeni her hangi bir ortamda asla ama asla ölçemeyeceğiniz VCDD ve diğer parçaların iç sıcaklıkları. Bu şekilde kullanmanızı önermem.

VRAM ısıları kaçtan sonra sıkıntı çıkarıyor.

90 ve sonrasında resetliyor.

VRAM çok ısınırsa genelde artfaching yapar ve frekansı düşürür.

Reset atması nedeni her hangi bir ortamda asla ama asla ölçemeyeceğiniz VCDD ve diğer parçaların iç sıcaklıkları. Bu şekilde kullanmanızı önermem.

Peki buna ek olarak ne bağlamalıyım ki diğer parçaların ısısı düşsün?

90 ve sonrasında resetliyor.

Peki buna ek olarak ne bağlamalıyım ki diğer parçaların ısısı düşsün?
Kartta mevcut pasif soğutucu olan yerlere pasif soğutucu takıp, bir tane fan ekleyebilirsiniz. Yinede ne kadar stabil olur bilmiyorum.

Bunlar hemen çat diye bozulmaz, fakat yine de zarar görebiliyorlar.

Kartta mevcut pasif soğutucu olan yerlere pasif soğutucu takıp, bir tane fan ekleyebilirsiniz. Yinede ne kadar stabil olur bilmiyorum.

Bunlar hemen çat diye bozulmaz, fakat yine de zarar görebiliyorlar.

Kendi soğutucusunu taktım ve sistem resetlemesi yaşamıyorum. Normalde evet VRAM kısmına da soğutucu eklemem lazımdı ama dediğim gibi sadece bir deney yaptım. Normalde bu pompayı ekran kartına takmak mümkün değil. Nzxt Kraken G12 kullansanız dahi bu pompa takılamıyor.

Geri
Yukarı