RX580 termal macunu değiştirilmeli mi?

Khajz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. RX580 ekran kartım var, her ne kadar 4senelik bir kart olsa da ben bu kartı bu yaz almıştım ve boştayken 40-45 derece arasında ve oyun oynarken 76C'eye kadar çıkıyor. Eski kasamda 83C'ye kadar çıkıyordu ancak yeni kasamın soğutması iyi olduğu için dereceye yardım etti.

Ama yine de düşünüyorum, her ne kadar ben kartı bu yaz almış olsam da kartın 2020'de üretildiği ne malum. Belki 2019-2018 kartıdır derecelerim çok yüksek değil ancak daha düşük olmalı mı, onu da bilmiyorum.

Edıt: Kartımda overclock var ve dereceler RX580 için normalmiş teşekkürler cevaplar için.

Son düzenleme:
Merhabalar. RX580 ekran kartım var, her ne kadar 4senelik bir kart olsa da ben bu kartı bu yaz almıştım ve boştayken 40-45 derece arasında ve oyun oynarken 76C'eye kadar çıkıyor. Eski kasamda 83C'ye kadar çıkıyordu ancak yeni kasamın soğutması iyi olduğu için dereceye yardım etti.

Ama yine de düşünüyorum, her ne kadar ben kartı bu yaz almış olsam da kartın 2020'de üretildiği ne malum. Belki 2019-2018 kartıdır derecelerim çok yüksek değil ancak daha düşük olmalı mı, onu da bilmiyorum.

Tam ayrıntılı bilmiyorum ama 76 dereceler oyun oynarken çıkalabilir 80 dereceyi geçmedigi sürece sorun yok diye biliyorum daha bilgili olan varsa yardımcı olsun.

Undervolt yapabilirsiniz.

Termal macun değişiminde kart garanti dışı kalıyor. Bu işlemi garanti bitene kadar kesinlikle yapmayın. Ki zaten bahsettiğiniz sıcaklıklar gayet normal RX580 için.

Undervolt yapabilirsiniz.

Kartım overclocluklu olmasa yapardım gerçekten fazla voltaj vermişler ama RX580'e benim VRAM'im Full overclockta 2250MHz ve voltajı 950'den 850'ye indirdim ve 1366'dan 1440'a voltaj vermeden çıkarabildim. Overclocksuz VRAM'i 800'e GPU Clock'u da 1065'e indiriyorum ama overclock var.

Yeni konular

Geri
Yukarı