RX580 ve Ryzen 5 2600 sistem alınır mı?

Sisteminizi sadece Vatan'dan, hazır toplama bir sistem olarak bakıyorsanız diye şöyle bir göz gezdirdiğimde bütçede çok az bir yükselme yaparak ekran kartı ve işlemciyi yükseltebiliriz diye düşündüm.

INTEL 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS OC-H310-A PRO-WD 1 TB-KINGSTON 8GB RAM - Vatan Bilgisayar

Bunun haricinde anlamadığım bir nokta var, oyun odaklı olduğunu düşündüğüm hazır OEM sistemlerde nedense bu fiyat bantlarında SSD yerine 1TB Harddisk tercih etmişler. Yine de siz oyun odaklı bir sistem düşünüyorsanız mutlaka yanına SSD ekleyin derim.
Vatanda KDV indirimi olduğu için tek tek toplamak genelde daha ucuza geliyor. O fiyata daha iyi bir sistem toplayıp birazdan paylaşacağım.

Kesinlikle arkadaşa katılıyorum, şu an piyasadaki neredeyse en ucuz bilgisayar bileşenleri Vatan Bilgisayar'da. Bu şekilde toplanması hem daha isteğe/amaca uygun hem de daha uygun maliyete denk gelebilir.

Dostum kullanım amacına göre değişir ama işini görür bence takıntılı değilsen tabii. Bu arada RAM'i 16 GB olsa daha iyi olabilir bir de kendin toplamayı denesen sanki daha hesaplı olabilir iyi günler.

Arkadaşlar AMD 2600-ASUS RX580-O8G-PRIME B450M-K WD 1TB DİSK-CRUCIAL 8GB RAM - Vatan Bilgisayar bu ürünü bugün akşam sanırım alacağım. Bundan daha iyi verebileceğiniz tavsiye var mı?
Vatanda KDV indirimi olduğu için tek tek toplamak genelde daha ucuza geliyor. O fiyata daha iyi bir sistem toplayıp birazdan paylaşacağım.
Ekran AlıntısıAS.PNG

Sistemi bu şekilde alabilirsiniz. Sadece HDD Vatanda pahalı diye N11 üzerinden seçtim. Sizin sisteminizden 100TL daha pahalı oldu ama 1660 Super Gaming ekran kartını koyabildim :D

Sizin attığınızla aynı olsun diye ben de HDD koydum ama bence onun yerine 240GB SSD tercih edin.

Dostum kullanım amacına göre değişir ama işini görür bence takıntılı değilsen tabii. Bu arada RAM'i 16 GB olsa daha iyi olabilir bir de kendin toplamayı denesen sanki daha hesaplı olabilir iyi günler.

SSD'siz ve 16 GB RAM'siz bir sistem düşünemiyorum.

Arkadaşlar 16GB Ram gereksinimi konusunda sizinle hemfikirim fakat sistemi toplayacağımız ilk aşamada 8GB Ram koyulabilir diye düşünüyorum. Satın alacak arkadaş daha sonradan eline geçecek bir miktarda Ram takviyesi yapabilir. Bu yüzden sistem maliyetini şu an minimumda tutmak için 8GB Ram ile kurulacak sistem daha avantajlı olacaktır diye düşünüyorum.

Sisteminizi sadece Vatan'dan, hazır toplama bir sistem olarak bakıyorsanız diye şöyle bir göz gezdirdiğimde bütçede çok az bir yükselme yaparak ekran kartı ve işlemciyi yükseltebiliriz diye düşündüm.

INTEL 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUS XS OC-H310-A PRO-WD 1 TB-KINGSTON 8GB RAM - Vatan Bilgisayar

Bunun haricinde anlamadığım bir nokta var, oyun odaklı olduğunu düşündüğüm hazır OEM sistemlerde nedense bu fiyat bantlarında SSD yerine 1TB harddisk tercih etmişler. Yine de siz oyun odaklı bir sistem düşünüyorsanız mutlaka yanına SSD ekleyin derim.

Kesinlikle arkadaşa katılıyorum, şu an piyasadaki neredeyse en ucuz bilgisayar bileşenleri Vatan Bilgisayar'da. Bu şekilde toplanması hem daha isteğe/amaca uygun hem de daha uygun maliyete denk gelebilir.

Bu ürüne çok baktımda RAM frekans hızı 2666 MHz.

Eki Görüntüle 540147
Sistemi bu şekilde alabilirsiniz. Sadece HDD Vatan'da pahalı diye N11 üzerinden seçtim. Sizin sisteminizden 100TL daha pahalı oldu ama 1660 Super Gaming ekran kartını koyabildim :D.

Sizin attığınızla aynı olsun diye ben de HDD koydum ama bence onun yerine 240GB SSD tercih edin.

Ekran kartı ile işlemci farklı üreticiler. Sizce bir optimizasyon sıkıntısı olmasın? Elimde halihazırda SSD ve HDD var zaten.

Ekran kartı ile işlemci farklı üreticiler. Sizce bir optimizasyon sıkıntısı olmasın? Elimde halihazırda SSD ve HDD var zaten.
O önemli değil. Hatta Nvidia ekran kartı olması bence daha iyi. Ben de öyle kullanıyorum gayet performanslı :D
SSD ve HDD varsa direkt resimdeki haliyle alınabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı