RX580 vs GTX1650 Super

Hangisi

• GTX1650 Super Sistem

• RX580 Sistem

• Daha iyisi var yorumlara yazıyorum...

• Gençler ben ekran kartını değil sistemi soruyorum :)

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bütçe
4000
Bizimkiler 1650 Super seçmiş, nedeni ne olabilir?

Kardeşim para ona yetmiyor.

Yukarıda yazıyor 4000TL, ama hazır sistem bakıyorum.
Bazı oyunlar da 1650S RX580'i geçiyor. Bazı oyunlar da RX580 1650S'i geçiyor. Bazı oyunlar da ise eşit performansları var. Ben ileriye dönük olması açısından RX580'li sistemi tercih ederdim.

Bazı oyunlar da 1650S RX580'i geçiyor. Bazı oyunlar da RX580 1650S'i geçiyor. Bazı oyunlar da ise eşit performansları var. Ben ileriye dönük olması açısından RX580'li sistemi tercih ederdim.

Peki hocam, Ama 1650 Super'in anakartı biraz düşük kalmış sanki, Bence RX580 daha mantıklı.

Sizce de daha mantıklıysa, almamanız için bir neden yok. Ama belki birkaç kişinin daha yorum yapması iyi olabilir. Bu arada sadece anakartta fark yok. PSU 550W.

Evet hocam PSU Farkı da bariz, aklıma tek bir şey takıldı. O da RX580 Isınma sorunu şikayetlerinin olması, Kasa soğutma için yeterli mi?

Evet hocam PSU Farkı da bariz, aklıma tek bir şey takıldı. O da RX580 Isınma sorunu şikayetlerinin olması, Kasa soğutma için yeterli mi?
Ben RX 580 Sapphire Nitro+ kullanıyorum. Oyunlarda 50 dereceyi geçtiğini görmedim. Bilgisayarın kasasının linkini atabilirseniz bakarım. Benim kullandığım kasa DarkFlash Pollux. Muhtemelen GameGaraj'da aynı kasayı kullanıyor. Kasa içi hava akışı gayet iyi. Bu arada modelden modele sıcaklıklar değişebilir ama ısınma sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum.

Ben RX 580 Sapphire Nitro+ kullanıyorum. Oyunlarda 50 dereceyi geçtiğini görmedim. Bilgisayarın kasasının linkini atabilirseniz bakarım. Benim kullandığım kasa DarkFlash Pollux. Muhtemelen GameGaraj'da aynı kasayı kullanıyor. Kasa içi hava akışı gayet iyi. Bu arada modelden modele sıcaklıklar değişebilir ama ısınma sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum.

Hocam kasa ismini bilmiyorum. Ama özelleştirdiğim sistem şu: Aquarius 5AD – Game Garaj

Dosya Ekleri

• msiafterburner.png
    msiafterburner.png
    118,7 KB · Görüntüleme: 29
Boşta sıcaklık bu şekilde.

Kasaya baktım hocam. İyi görünüyor. İşlemciyi Ryzen 5 1600 12nm olanı seçebilirsiniz. Ryzen 5 2600 ile benzer performansları var. Anakartı da ASUS Prime B450M-K olanı seçebilirsiniz.

Evet hocam zaten 1600 AF seçmiştim, fakat anakart için 250 TL daha veremem. :(

Ben RX 580 Sapphire Nitro+ kullanıyorum. Oyunlarda 50 dereceyi geçtiğini görmedim. Bilgisayarın kasasının linkini atabilirseniz bakarım. Benim kullandığım kasa darkflash pollux. Muhtemelen Gamegaraj'da aynı kasayı kullanıyor. Kasa içi hava akışı gayet iyi. Bu arada modelden modele sıcaklıklar değişebilir ama ısınma sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum.

50 derece gercekten inanilmaz bir sicaklik. Hangi oyunlari oynuyorsunuz o sicaklikla. Ne kadar serin calisirsa calissin bir 60 derece gecmeli o kart bence. 185W tuketebiliyor yuk altinda.

Geri
Yukarı