RX580 WattMan hatası

Krino6

Hectopat
(Çözüldü)
Merhabalar ben ekran kartımın fanlarının hızını derece seviyesine göre arttırdım çünkü normal seviyesi fazla düşüktü neden bilmiyorum 76 derecede %49'da çalışıyordu ve benim ekran kartım XFX AMD RX580 (ısınan bir kart). İyi hoş ben bunu yaptım ve ısınma oranı bayağıda düştü dün ayarların sıfırlandığını fark ettim AMD'nin bildirimler kısmında "beklenmeyen bir hatadan dolayı AMD WattMan ayarları sıfırlandı." Yazıyordu fakat ben hiçbir hatayla karşılaşmadım o bildirimi AMD arayüzüne girince fark ettim. Sizce neden olmuştur gerektiği gücü verememiş midir? Bilgisayarıda zaten yeni aldım biraz endişeliyim bu tür konularda 600+80 PSU var. Sizce neden olmuştur ayarları sıfırlamalı mıyım ama dediğim gibi ben hiçbir hatayla karşılaşmadım.

Son düzenleme:
Bende bir ara kafayı yemiştim sonra Afterburner'dan yaptım 2 haftadır hiç hata vermedi sizde öyle yapın gözlemleyin hocam havalar sıcak malum RX 580 75-80leri gözü kapalı görüyor. Ben 60'ı geçince %40-45 arası değerlere göre yaptım şimdi maksimum 65 oluyor.
Eki Görüntüle 658493
Böyle yaptım bende ayarları idealdir değil mi ?
AMD kullanıyorsanız alışın derim bunlara. Siyah ekran hatası almadığınıza şükredin. Ben WattMan hatasını fan ayarlarını Afterburner üzerinden yaparak çözmüştüm. Tabii öncelikle hızlı başlatmayı kapatmanız lazım.
Hızlı başlatmayı nereden kapayacağım ?

Eki Görüntüle 658493
Böyle yaptım bende ayarları idealdir değil mi ?

Hızlı başlatmayı nereden kapayacağım ?
Aslında bu kadar yüksek fan ayarı yerine undervolt işlemini yaparsanız sıcaklık değerleri düşeceği için ona göre biraz daha düşük fan ayarı yapabilirsiniz. Hızlı başlatma ayarını görsele yüklediğim yerden kapatabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 12.PNG
    12.PNG
    18,6 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı