RX580 yük altında 75 derecede çalışıyor

Ön camıda çıkartabilirim çıkabiliyor.

Sonra savaşta 79'a çıktı.
Ön camını çıkarırsan daha iyi olur. Ama fanlara çarpma ihtimali var mı? Sana şöyle bir çözüm sunuyorum. Öndeki camı çıkart. Cam ile kasa arasına bir şey koyup aradaki mesafeyi arttır. Daha iyi hava alabilmesi için.

Ön camını çıkarırsan daha iyi olur. Ama fanlara çarpma ihtimali var mı? Sana şöyle bir çözüm sunuyorum. Öndeki camı çıkart. Cam ile kasa arasına bir şey koyup aradaki mesafeyi arttır. Daha iyi hava alabilmesi için.

Anlamadım fanlara neyin çarpma ihtimali var mı?
Anlamadım fanlara neyin çarpma ihtimali var mı?

Biraz daha içe gömülü fanlar biri elini falan sokmadığı sürece değmez bir şey.

Termal macunu yeni yaptım ekran karti modeli Sapphire olması lazım undervolt nasıl yapıcagımı bilmiyorum.

Bu tarz konular gibi forum içerisinde birçok undervolt konuları ve rehberleri mevcut. Bu konuları incelerseniz undervolt hakkında daha fazla bilgiye ulaşıp nasıl yapacağınız konusunda en azından fikir sahibi olabilirsiniz. Undervolt kısaca ekran kartının voltajını düşürüp, daha düşük güç tüketmesi ne ve buna bağlı olarak da sıcaklık değerinin düşmesidir. Stabil bir ayar bulduğunuz vakit fps kaybı olmadan ortalama 10-15 derecelik bir düşüş elde edebilirsiniz undervolt sayesinde.

PSU değiştirmeyi de düşünebilirsiniz kasanın psu'sunu kullanıyorsanız.

Thermaltake littlepower RGB 550W kullanıyorum.

Bu tarz konular gibi forum içerisinde birçok undervolt konuları ve rehberleri mevcut. Bu konuları incelerseniz undervolt hakkında daha fazla bilgiye ulaşıp nasıl yapacağınız konusunda en azından fikir sahibi olabilirsiniz. Undervolt kısaca ekran kartının voltajını düşürüp, daha düşük güç tüketmesi ne ve buna bağlı olarak da sıcaklık değerinin düşmesidir. Stabil bir ayar bulduğunuz vakit FPS kaybı olmadan ortalama 10-15 derecelik bir düşüş elde edebilirsiniz undervolt sayesinde.

Çok teşekkürler şaunda oynarken en fazla 71 derece gördü kart çok sağ olun yardımlarınız için ama bu voltaj düşürme FPS düşürürmü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı