RX580'e ayar yapınca görüntü gidiyor

Burak K

Femtopat
Daha fazla  
Selam, benim MSI RX580 Armor 8 GB OC Edition ekran kartım var. Ben karta çok risksiz bir şekilde overclock yapmak istedim, bir sürü video izleyip forumlara baktım ve herkes ufak ufak arttırın diyordu ben de öyle yaptım. Kart stok 1366MHz de çalışıyor, ben de 10 10 arttırayım dedim. 1376MHz'ye aldığım anda hiçbir şey açık olmamasına rağmen görüntü gitti. Sonra PC'ye res attığım zaman bana AMD'nin yazılımından "beklenmedik bir sistem arızası nedeniyle varsayılan ayarlar geri yükendi." uyarısı geldi. Sonra bugün kart fazla ısındığı için undervolt yapmak istedim, gerek burada olsun gerek başka forumlarda, videolarda adamlar 1000 mv ye kadar düşürmüşler voltaj değerlerini(kart normalde 1150mv de çalışıyor). Ben de görünce bunları dedim yine abartmayayım ufak ufak indireyim dedim 1100 mv ye çektiğim anda bu sefer görüntü siyah olmak yerine ekran gri oldu ve bir daha gelmeyince yine res attım ve yine üstte yazdığım uyarıyı verdi yazılım. Neden olabilir? Millet kartına neler neler yapıyor? Ben ufacık şeyler yaptığımda bile görüntü gidiyor. Neden olabilir?

Bende de aynı kart var ve aynı sorun var sürücü sürümüyle alakalı olabilir. MSI Afterburner kullanarak Undervolt veya Overclock yapabilirsin.

Bende de aynı kart var ve aynı sorun var sürücü sürümüyle alakalı olabilir. MSI Afterburner kullanarak Undervolt veya Overclock yapabilirsin.
Biraz daha açayım konuyu, ben ilk önce kendime güvenmediğim için amd nin kendi yazılımından "Hız Aşırtma GPU" ayarını açtım ve kartı 1436mhz ye aldı yazılım sorunsuz bir şekilde. Fakat stress testine sokunca kart 80 dereceyi geçince hız 1200mhz civarına düşüyordu ve bana fan kontrolünü bırakmıyordu yazılım. Bu yüzden dolayı afterburnerdan dediğiniz gibi overclock yapmak istedim. 1436mhz de düzgün çalıştığı için tedirgin olmasam da çok tedbirli gitmek istedim ve kart boştayken 1366mhz den 1376mhz ye almaya çalışınca görüntü gitti. Sonra yukarıda yazdığım uyarıyı aldım. Neden olduğunu çözebilirsem direkt undervolt yapacağım ama olmuyor gri ekrana düşüyorum hangi voltaj değerini girersem gireyim

Frekans artırmadan MSI Afterburner üzerinden undervolt yapmayı dene belki işe yarar. Benim kartta -100mV stabil çalışıyor. Seninkinde farklı olabilir deneme yanılma şeklinde gitmelisin.

Frekans artırmadan MSI Afterburner üzerinden undervolt yapmayı dene belki işe yarar. Benim kartta -100mV stabil çalışıyor. Seninkinde farklı olabilir deneme yanılma şeklinde gitmelisin.
işte o dediğiniz yöntem olmuyor, -1 bile yapsam direkt ekran gidiyor ve kartın ayarları varsayılana geri dönüyor. Sorunum tam olarak bu

Yeni konular

Geri
Yukarı