Pazarama ve İncehesap para iadesi yapmıyor

Özkan_27

Zeptopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşalar. Pazarma üzerinden İncehesap'tan bir monitör aldım. Üründe ölü piksel olduğu için iade etmek istedim. Başta iade almadılar fakat Tüketici Hakem Heyetinin savunma istemesi üzerine iadeyi aldılar. Fakat şimdi de para iadesi yapmıyorlar. İncehesabı aradığımda pazarama.com iptal/iade talebi oluşturduktan sonra para iadesi yapılır diyor. Pazarama'yı aradığımda gerek yok İncehesap kendi iade yapabilir diyor. Ne yapmalıyım? Ayıplı hizmet kategorisinde tekrar THH'ye mi başvurayım?

Selamlar arkadaşalar. Pazarma üzerinden İncehesap'tan bir monitör aldım. Üründe ölü piksel olduğu için iade etmek istedim. Başta iade almadılar fakat Tüketici Hakem Heyetinin savunma istemesi üzerine iadeyi aldılar. Fakat şimdi de para iadesi yapmıyorlar. İncehesabı aradığımda pazarama.com iptal/iade talebi oluşturduktan sonra para iadesi yapılır diyor. Pazarama'yı aradığımda gerek yok İncehesap kendi iade yapabilir diyor. Ne yapmalıyım? Ayıplı hizmet kategorisinde tekrar THH'ye mi başvurayım?
Alış-verişi Pazarama üzerinden yaptıysanız Pazarama üzerinden iade talebi oluşturmanız lazım. Pazarama ile görüşün.

İncehesap satılıcı ne aldıysam hem garanti hem de iade sürecinde gerek kendi siteleri gerekse satıcı oldukları diğer sitelerde hep sorun yaşadım. Konuyu bölgenizdeki tüketici hakem heyetine şahsen gidip belirtin, onlar süreci hızlandırabilir.

Bir kaç gün daha bekleyip sorun çözülmezse ayıplı hizmet olarak başvuru yapayım o zaman. Ayrıca bir hukukçudan yardım almak doğru olabilir.

Bir kaç gün daha bekleyip sorun çözülmezse ayıplı hizmet olarak başvuru yapayım o zaman. Ayrıca bir hukukçudan yardım almak doğru olabilir.
Bu satıcıların zıvanalığı beni çıldırtıyor ya her şeyi uğraştırarak halletmek istiyorlar. D-smarttan ailem internet almıştı 2 hafta sonra iptal ettik 3 gün boyunca iptal etmek için aradır 10 gün sonra iptalin kabul olacağını söylediler. 10 gün boyunca her gün aradılar. Denetleme olmayınca böyle oluyor.

İşin kötü yanı hukuki süreçte hızlı ilerlemiyor.

Bugün itibariyle para iadesi yapıldı çok şükür hesaba geçmesi bir kaç günü bulabiliyormuş. Bir daha asla ne incehesap ne de pazaramanın önünden geçerim. Markaları kötülemiyorum ama çok yordular çok mağdur ettiler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı