Çözüldü RX590 boşta 49-50 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kadir Yarman

Decapat
DADG-2 sisteme sahibiyim. Ekran kartına pek bir yük binmediği halde 49-50 derece sıcaklıklarına çıkmakta. Değerler normal mi sizce? Pek anlamıyorum bu konulardan. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-23 210406.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-23 210406.png
    68,1 KB · Görüntüleme: 59
Çözüm
Hiçbir şekilde bir ayarlama yapmadım ve nasıl ayarlayabilirim?

Afterburner Program'ını indir. Ayarlamalar kısmından "fan" kısmına gir orada "enable user defined software automatic fan Control" tikini işaretle. Sonra alttaki grafikten istediğin şekilde ayarlayabilirsin.
Garantisi var ise bir garantiye gönderin cihazı kesinlikle normal değil belki de kasanızın hava akışıyla ilgili olabilir.

Hocam gözünüzü seveyim yanlış bilgi vermeyin insanlara bilgi sahibi olmadan. RX 570 serisini 2 sene kullandım hep boşta 52-54 derecede geziniyordu. O kartların hepsi öyle fabrikadan çıkışlı. Sıcaklık 55 Derece'yi aştığında otomatik olarak çalışmaya başlar, 55 Derece'den az ise otomatik olarak çalışmayı keser.
@Kadir Yarman hocam kartta hiçbir sıkıntı yok her şey çok doğal ve normal. Yük altındaki sıcaklık değerleride çok normal. İçinde şüphe kalmasın.

Hocam gözünüzü seveyim yanlış bilgi vermeyin insanlara bilgi sahibi olmadan. RX 570 serisini 2 sene kullandım hep boşta 52-54 derecede geziniyordu. O kartların hepsi öyle fabrikadan çıkışlı. Sıcaklık 55 Derece'yi aştığında otomatik olarak çalışmaya başlar, 55 Derece'den az ise otomatik olarak çalışmayı keser.
@Kadir Yarman hocam kartta hiçbir sıkıntı yok her şey çok doğal ve normal. Yük altındaki sıcaklık değerleride çok normal. İçinde şüphe kalmasın.

Eyvallah hocam. Bir şey sormak istiyorum şu anda ekran kartının fanları çalışıyor bunu kendim ayarlayamıyor muyum 55 dereceyi gördüğünde çalışsın şeklinde

Eyvallah hocam. Bir şey sormak istiyorum şu anda ekran kartının fanları çalışıyor bunu kendim ayarlayamıyor muyum 55 dereceyi gördüğünde çalışsın şeklinde?

Zaten stock ayarının öyle olması gerekiyor eğer ki kendin farklı şekilde ayarlamadıysan. Ve evet ayarlayabilirsin Afterburner programı ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı