Çözüldü RX590 Cyberpunk 2077 topu dikti hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

meren84

Femtopat
Daha fazla  
Bu sorunu ben de yaşıyorum. Yeni SSD aldım sıfırdan formatladım driverları kontrol ederek tekrar yükledim ama olmadı. Her defasında oyun topu dikiyor. :)
Sistemim;
  • MSI X570 GAMING PRO Carbon
  • Ryzen 5 3600X
  • MSI RX590 8 GB
  • 16 GB XPG 3200 MHz
  • XPG 8200 1TB M.2
  • XPG Core Reactor 750 Watt Gold
Bu sistemde ne yaptıysam olmadı lütfen yardımcı olur musunuz? Ekran kartım haziran ayında alında henüz yeni ama sorunlu olabilir mi?

Çözüm
Anladım. Sorun dediğim gibi ekran kartınızda. Afterburner indirip kademeli UV yapın. Mesela önce -5 yapın, sonra OCCT ile 15 dakika test edin. Sorun çıkmazsa oyuna o şekilde girin. Oyun yine çökerse bu sefer -10 yapın ve adımları tekrarlayın. UV işlemini de çok abartmayın.

Bu şekilde hem OCCT'de hem de oyunda hata vermeyen değerleri bulup öyle kullanın sistemi.
Sanmıyorum. Dediğim gibi, bu kartı kullanan pek çok kişi benzer sorunları yaşıyor. Teknik servisin buna bir şey yapacağını düşünmüyorum. Yine de şansınızı deneyebilirsiniz tabii. UV'tan sonra oyuna girebildiniz mi?

Dün akşam 1545'ten 1500'e çektim direk hiçbir sorun yaşamadım gayet stabil çalıştı. Bu sorunu teknik servis çözmüyor mu? Yani sonuçta garantili bir kart ve stok değerlerde kullanamıyorum değişim iade tamirat gibi bir şey mümkün değil mi? Bilgim olmadığı için soruyorum.

Değerli kardeşlerim abilerim yardımınız sayesinde rahat oyun oynadım teşekkür ediyorum. Sistemin özelliklerini yazdım burada değiştirmemi istediğiniz parça var mı? Mesela ekran kartı ne olabilir bunun yerine veya RAM'ler 3200 MHz ama 3733 MHz kullanıyorum, bu konularda ne yapmam daha doğru olur?

Bunun için yeni bir konu açmanız daha doğru olur, bu sorunla bağımsız çünkü. Bütçenizi ve şimdiki sisteminizin detaylı özelliklerini de belirtin konunuzda, böylece ilgili arkadaşlar daha kolay yardımcı olabilir. İyi oyunlar dilerim :)

Bunun için yeni bir konu açmanız daha doğru olur, bu sorunla bağımsız çünkü. Bütçenizi ve şimdiki sisteminizin detaylı özelliklerini de belirtin konunuzda, böylece ilgili arkadaşlar daha kolay yardımcı olabilir. İyi oyunlar dilerim :)
Teşekkür ederim her şey için konuyu kapatabiliriz öyleyse.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı