RX590 Düşük FPS sorunu

egeyurtsuz

Hectopat
Merhaba. 4 hafta önce yeni bir bilgisayar aldım. İlk geldiğinde Fortnite'de görüş mesafesi en Ultra'da 280 FPS alıyordu. Ama şimdi 130 zor görüyor.
Sistemim; ,
RX590 Sapphire Pulse.
2x8 3000MHz RAM.
B450M S2H Gigabyte.
R5 2600.
Corsair Carbide Spec-Delta(PSU dahil)
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
beyler 5.5kya varan bir bütçem var ama fp bir pc toplamak istiyorum siz olsanız ne alırdınız kafamda r52600 rx590 vardı bu konudan sonra almam heralde 570 e dogru kaydım biraz yardımcı olacak varsa sevinirim
Hocam ne oyunlar oynuyorsunuz LoL tarzı eski oyunlar ağırlıklı ise eğer amd sistemden vazgeçip intel+nvidia tabanlı bir sistem toplarsanız daha iyi performans alırsınız 9400f Gtx 1660ti güzel ikili olur.

Hocam ne oyunlar oynuyorsunuz LoL tarzı eski oyunlar ağırlıklı ise eğer amd sistemden vazgeçip intel+nvidia tabanlı bir sistem toplarsanız daha iyi performans alırsınız 9400f Gtx 1660ti güzel ikili olur.
Bilgisayarı alalı 1 ay falan oldu. Sabit oynadığım bir oyun yok. LoL oynuyorum genelde. Yeri gelmişken şunları da bir sorayım size. Yüksek grafik oyunlarda monitörüm kapanıyor kasa çalışmaya devam ediyor anlamadığım bir şekilde. Defalarca konu açtım ama çözüm bulamadık. AC serisine başlayayım dedim 1-2 var şuan bilgisayarda , ufak ufak takılmalar yaşıyorum nedense oyunda . Eski oyun olduğu için mi bilmiyorum. Ve böyle ekran kartına çok yüklenmeyen oyunlarda monitörüm kapanmıyor. Dönüştürücü ile 1400x900 VGA monitör kullanıyorum bu sebep olabilir mi acaba bu duruma? Bu arada FPS konusunda da arkadaşım aynı sistemle RX580 ekran kartı ile 1080P monitörde daha fazla FPS değerleri alıyor. Bu da biraz tuhaf geliyor bana. Baya çok şeyi birbirine karıştırdım ama kusura bakmayın 🙂

Bilgisayarı alalı 1 ay falan oldu. Sabit oynadığım bir oyun yok. LoL oynuyorum genelde. Yeri gelmişken şunları da bir sorayım size. Yüksek grafik oyunlarda monitörüm kapanıyor kasa çalışmaya devam ediyor anlamadığım bir şekilde. Defalarca konu açtım ama çözüm bulamadık. AC serisine başlayayım dedim 1-2 var şuan bilgisayarda , ufak ufak takılmalar yaşıyorum nedense oyunda . Eski oyun olduğu için mi bilmiyorum. Ve böyle ekran kartına çok yüklenmeyen oyunlarda monitörüm kapanmıyor. Dönüştürücü ile 1400x900 VGA monitör kullanıyorum bu sebep olabilir mi acaba bu duruma? Bu arada FPS konusunda da arkadaşım aynı sistemle RX580 ekran kartı ile 1080P monitörde daha fazla FPS değerleri alıyor. Bu da biraz tuhaf geliyor bana. Baya çok şeyi birbirine karıştırdım ama kusura bakmayın 🙂
Hocam monitör kapanıyor derken monitör tamamenmi kapanıyor yani no signalmi veriyor yoksa ekran simsiyahmı oluyor eğer simsiyah oluyorsa büyük ihtimalle donanımsal bir arıza vardır monitörden olacağını sanmıyorum ama baska monitörde test etme fırsatınız varsa daha iyi olur güç kaynağı veya ekran kartından bir sorun olacağını düşünüyorum ben çünkü oyuna girdiğinizde güç kaynağınız yetersiz geliyorsa ekrana ondan dolayıda görüntü gitmiyor olabilir psu yetersiz büyük ihtimalle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam monitör kapanıyor derken monitör tamamenmi kapanıyor yani no signalmi veriyor yoksa ekran simsiyahmı oluyor eğer simsiyah oluyorsa büyük ihtimalle donanımsal bir arıza vardır monitörden olacağını sanmıyorum ama baska monitörde test etme fırsatınız varsa daha iyi olur güç kaynağı veya ekran kartından bir sorun olacağını düşünüyorum ben çünkü oyuna girdiğinizde güç kaynağınız yetersiz geliyorsa ekrana ondan dolayıda görüntü gitmiyor olabilir psu yetersiz büyük ihtimalle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Monitör tamamen kapanıyor hocam yazı falan yok direkt gidiyor. Kasa çalışıyor ama kasada hiçbir kapanma-kesilme yok. Monitör bulmaya çalışıcam yakın zamanda. 600w +80 yeterli değil mi imzamda bulunan sistem için? Monitör kapandığında kulaklıktan 3-6 arası değişkenlik gösteren dııt sesi geliyor bu arada bunu da ekliyim.

Monitör tamamen kapanıyor hocam yazı falan yok direkt gidiyor. Kasa çalışıyor ama kasada hiçbir kapanma-kesilme yok. Monitör bulmaya çalışıcam yakın zamanda. 600w +80 yeterli değil mi imzamda bulunan sistem için? Monitör kapandığında kulaklıktan 3-6 arası değişkenlik gösteren dııt sesi geliyor bu arada bunu da ekliyim.
hocam sizde de fps sorunu var mı

Kardeşim konuyu dağıtmayalım ama başka monitör ve kablo denedin mi?

hocam sizde de fps sorunu var mı
FPS sorunu mu bu bilmiyorum ama Asassins Creed 2 54 59 FPS arası oynuyorum. Onu çözmeye çalışıyorum şuan. GTA 5'te tam istediğim verimi alamıyorum. GTA 5 oyundayken geceleri FPS düşüşü yaşanıyormuş AMD işlemcilerde. Onun dışında daha doğru düzgün sistemi deneyebilme şansım olmadı. Zaten yüksek grafik oyunlarda monitörüm de bir kapanma problemi var.
Kardeşim konuyu dağıtmayalım ama başka monitör ve kablo denedin mi?
Hayır daha deneyemedim. Yani şuan başka bir monitör veya dönüştürücü bulamam. Sorun dönüştürücü veya monitörde olsa kulaklıktan 4-5 saniyelik dıt sesi gelebilir mi yinede?

Sıcaklık değerlerini kontrol ederek paylaşın, kullanım oranlarınız anlamsız derecede düşük, çözünürlük yükselterek deneyin (sadece görme amaçlı). 3. parti ekran kartı yazılımlarını kaldırın, RAM kontrolü yapın, BIOS'ta tüm bileşenler görünüyor mu? Stok hızında mı çalışıyorlar kontrol edin. Ekran kartı sürücünüzü kaldırın, tekrar yükleyin. Chipset güncelleyin. Bu adımlardan sonra ekran kartı sürücüsünü tekrar yükleyin sıcaklık değerlerinizi kontrol ederek bir kez daha deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı