RX590 için PSU Önerisi

Hocam herkese sormuşsun kullandın mı diye ama klavye mouse gibi keyfe keder alınıp kullanılacak bir ürün değil. Kaldı ki herkes kullandığı ürüne de kolay kolay kötü demiyor maalesef. FSP, High Power, Cooler Master, Zalman, Be Quiet gibi markalar bu işin en iyileridir, gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Ben de bu ürünü öneriyorum.

FSP HYDRO 600W 80+ öneririm. Diğer FSP 60AHBC modeline göre daha güncel bir ürün diye biliyorum. Biraz daha pahalı ama 2 ay önce indirim ile ikisi aynı fiyata denk geldiğinde almıştım fırsat yakalarsan alabilirsin.
Bu da iyi aslında
Hocam herkese sormuşsun kullandın mı diye ama klavye mouse gibi keyfe keder alınıp kullanılacak bir ürün değil. Kaldı ki herkes kullandığı ürüne de kolay kolay kötü demiyor maalesef. FSP, High Power, Cooler Master, Zalman, Be Quiet gibi markalar bu işin en iyileridir, gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Ben de bu ürünü öneriyorum.
Hocam birde sessiz çalışmasını istiyorum diğer parçalarda gürültülü çalıştığı zaman odada 5 dk duramıyorsun

FSP AHCB dip bir model, Elite V3 ise vasat. Ben size System Power U9 ve MWE White V2 gibi modellerini önermeme rağmen tınlamamışsınız. 300TL bandında alabilceğiniz en iyi modellerden iki tanesi bu ürünler. 300 civarı parayı çöpe atmak istiyorsunuz AHCB ya da Elite V3 modelini alabilirsiniz.

FSP AHCB dip bir model, Elite V3 ise vasat. Ben size System Power U9 ve MWE White V2 gibi modellerini önermeme rağmen tınlamamışsınız. 300TL bandında alabilceğiniz en iyi modellerden iki tanesi bu ürünler. 300 civarı parayı çöpe atmak istiyorsunuz AHCB ya da Elite V3 modelini alabilirsiniz.
İyide hocam 400 TL üstü gösterdiğiniz modeller

İyide hocam 400 TL üstü gösterdiğiniz modeller
Cooler Master MWE 550 White V2 80+
Yada:
Bu, benim için daha garanti ve içime sinen bir model.
Niye ben göremiyorum 400TL üstü? Dikkatli bakın.

İyide hocam bu 550W
MWE White V2 single rail olarak 12V üzerinden 540W veriyor, OCP koruması yok, System Power U9 ise 480W veriyor ve 6 fazlı tam korumaya sahip ve incelemeye bakarsak uygun değerlerde de çalışıyor. Sisteminiz %100 yük esnasında 400W'ı bile görmücek. Bu iki güç kaynaklarını yetmiyceğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Sadece bugünü değil, yarını da kurtarıcak modeller bu fiyat aralığı için. Ayrıca bu iki modelde siyah flat kablolar mevcut.
be quiet! System Power U9 500W 80+ Bronze Review | Tomshardware
Konuda önerilen SHP650 V2, 12V üzerinden 600W veriyor ama yapı kalitesi-birimleri bilinmiyor, ortada testleri de yok. OCP ve OVP koruması da yok (OVP olmazsa olmaz değil, bu fiyat bandında modellerde oldukça az). Benim tavsiyem System Power U9 modelini almanız fiyatını göre performansı ve kalitesi tatmin edici. İlerde CF/SLI yapmadığınız sürece tekli GPU kullanımlarında yeterli gelicektir

MWE White V2 single rail olarak 12V üzerinden 540W veriyor, OCP koruması yok, System Power U9 ise 480W veriyor ve 6 fazlı tam korumaya sahip ve incelemeye bakarsak uygun değerlerde de çalışıyor. Sisteminiz %100 yük esnasında 400W'ı bile görmücek. Bu iki güç kaynaklarını yetmiyceğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Sadece bugünü değil, yarını da kurtarıcak modeller bu fiyat aralığı için. Ayrıca bu iki modelde siyah flat kablolar mevcut.
be quiet! System Power U9 500W 80+ Bronze Review | Tomshardware
Konuda önerilen SHP650 V2, 12V üzerinden 600W veriyor ama yapı kalitesi-birimleri bilinmiyor, ortada testleri de yok. OCP ve OVP koruması da yok (OVP olmazsa olmaz değil, bu fiyat bandında modellerde oldukça az). Benim tavsiyem System Power U9 modelini almanız fiyatını göre performansı ve kalitesi tatmin edici. İlerde CF/SLI yapmadığınız sürece tekli GPU kullanımlarında yeterli gelicektir
Hocam çok kafam karıştı anlamadım ki birşey :(

Corsair Carbide Serisi 275R CC-9011131-WW ATX Pencereli Mid-Tower Beyaz Gaming Kasa

AMD Ryzen 5 1600 Altı Çekirdek 3.20 GHz İşlemci

Sapphire Radeon RX590 Nitro+ Special Edition 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı

Seagate Barracuda ST1000DM010 3.5" 1 TB 7200 RPM SATA 3 HDD

Xpg Gammix Ddr4 3000 8Gb D10 Ax4U300038G16A-Sr10 x2

Corsair MP510 480GB 3480MB/sn-2000MB/sn NVMe PCIe M.2 SSD (CSSD-F480GBMP510)

GIGABYTE B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz mATX Anakart

bu sistem için

Corsair VS Serisi VS550 80+
aldım sıkıntı yaşamam değil mi? yoksa aynı modelin 600w ına mı geçeyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı