RX590 Nitro karttan koku geliyor

Muhammet Muhsin

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün bir oyun oynadım, bilgisayarım aniden görüntü gitti ve fanlar aşırı güçlü bir şekilde çalıştı, ekran kartından geldi. Büyük ihtimalle 85 derecede limiti var, ekran kartımın 85 dereceye geldiğini düşündüm, çünkü çok ısındığını biliyordum. Sonraki gün başka bir oyun oynayıca 70 derecenin üstüne çıkınca ekran kartından tuhaf bir yanık kokusu geliyordu. Ekran kartım RX 590 Nitro, mavi olandan. Ekran kartına bir hasar mı geldi bilmiyorum ama koku şöyleydi, eski fön makine olanlar anlar. Fön makinesini sıcaklığını fulleyince arkasından bir koku geliyor ya, çok benziyor o kokuya. Arkadaşlar yardım edin, oyun açmaktan korkuyorum.

@Muhammet Muhsin Ekran kartının içini açıp ilk olarak bakın yanık var mı fanda, demirde ya da ekran kartının kendisinde diye ve eğer yoksa peçete falan gibi ya da ne bileyim arasında olmaması gereken bir şey var mı diye bakın o yanıyor olabilir ya da eriyen bir şey arasında kalmış olabilir dikkatli bir şekilde bakın.
Kapanması sıcaklıktan veya güç kaynağından olabilir ve de. Bilgisayarcıdan ucuz bir termal macun alıp çalın sonra öyle deneyin tabii ki 85`e gelmemesi lazım eğer gelmediği halde hala kapanırsa o zaman güç kaynağından ya da başka bir sıkıntıdan olduğunu anlarız.

Ekran kartının içini açıp ilk olarak bakın yanık var mı fanda, demirde ya da ekran kartının kendisinde diye ve eğer yoksa peçete falan gibi ya da ne bileyim arasında olmaması gereken bir şey var mı diye bakın o yanıyor olabilir ya da eriyen bir şey arasında kalmış olabilir dikkatli bir şekilde bakın.
Kapanması sıcaklıktan veya güç kaynağından olabilir ve de. Bilgisayarcıdan ucuz bir termal macun alıp çalın sonra öyle deneyin tabii ki 85`e gelmemesi lazım eğer gelmediği halde hala kapanırsa o zaman güç kaynağından ya da başka bir sıkıntıdan olduğunu anlarız.
bakın benim ısınma sorunum yok sadece oyuna girerken fan devirini kısık unuttum 85 geldiği içinde kapandı sonrada koku gelmeye başladı bilmiyorum belkide hep vardıda farkında değildim eski sahibinde sorucam böyle bir koku varmıydı diye
teşekkürler

arkadaşlar şimdi ekran kartını çıkardım ve kokunun ektan kartı bağlanan kablo varya pcı e gibi bişeydi onun bazı kabloları içerden kopmuş koku onda geliyor fakat ekran kartımda 14pinlik yuvadan birtanesi kararmış bu temizlenirmi yada ekran karını ı değiştirmek kalırım bilmiyorum

Geri
Yukarı