RX590 Nitro S.E & Ryzen 5 2600 sıcaklık değerleri

NFS Payback'te Vsync açık olmasına rağmen sıcaklıklar böyle oluyor arkadaşlar. Ultra ayarlarda normal mi bu oyun için bu sıcaklıklar yoksa bir problem var gibi mi gözüküyor? 77 dereceye kadar çıkıyor GPU sıcaklığı bu arada.

Dosya Ekleri

• 99d5a683-f5e8-4e55-9e5e-e6f077b9163b.jpg
    99d5a683-f5e8-4e55-9e5e-e6f077b9163b.jpg
    134,8 KB · Görüntüleme: 33
Anormal bir durum yok. Kasa içi hava akışı nasıl? Vasat ise ekstra fan alarak birkaç derece düşürmeniz mümkün. Aynı markanın kartına ben de sahibim. Kart fazla ses yapmamak için fan devrini birkaç saniye yükseltip sonra düşürüyor, sıcaklık değeri 70-72'de kalıyor. Ha siz daha serin oyun deneyimi isterseniz Afterburner üzerinden fan hızını manuel ayarlayarak daha da aşağıya çekebilirsiniz. Kendim %65'lere getirdiğimde 59-64 üstünü görmemişti değerler.

bende rx590 kullanıyorum normal bir sıcaklık performans düşüşü veya takılma yaşamıyorsan sıkıntı yok demektir pubg ve battlefront2 2017 oynarken benimde 70-75 arası bazen 77 çıkıp iniyor cs gibi oyunlarda ise 50-60 kalıyor

Anormal bir durum yok. Kasa içi hava akışı nasıl? Vasat ise ekstra fan alarak birkaç derece düşürmeniz mümkün. Aynı markanın kartına ben de sahibim. Kart fazla ses yapmamak için fan devrini birkaç saniye yükseltip sonra düşürüyor, sıcaklık değeri 70-72'de kalıyor. Ha siz daha serin oyun deneyimi isterseniz Afterburner üzerinden fan hızını manuel ayarlayarak daha da aşağıya çekebilirsiniz. Kendim %65'lere getirdiğimde 59-64 üstünü görmemişti değerler.
Hava akışında sorun yok fakat Vsync açık kapalı fark etmiyor sanırım bu tarz oyunlarda. Dediğiniz gibi kart gayet sessiz çalışıyor fakat 3-4 saat boyunca bu derecelerde kullanmak zarar vermez mi sisteme?
Soğutucun stock ise normal.
Evet hocam CPU stock fan.

Hava akışında sorun yok fakat Vsync açık kapalı fark etmiyor sanırım bu tarz oyunlarda. Dediğiniz gibi kart gayet sessiz çalışıyor fakat 3-4 saat boyunca bu derecelerde kullanmak zarar vermez mi sisteme?

Evet hocam CPU stock fan.

Dün akşam 4 - 4,5 saat GTA online oynadık arkadaşla. Baktım kart 73 derecede çalışıyor. İlk mesajda da dediğim gibi fan hızını %65'lere getirdim 64 dereceyi hiç geçmedi. Geçse de sorun yok. Zira 85 derecenin üzerine kadar sorun yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı