RX590 oyunlarda donuyor

yigitArabacii

Centipat
Hepinize merhaba arkadaşlar. Bilgisayari aldığımdan beri bu sorun ortaya cikiyor. 2-3 saat GTA 5 oynadigimda ekran donuyor. Arkadan oyundan ses geliyor fakat ekran donuyor ve düzelmiyor. Ayni sorun Sea of Thieves ve PUBG oynarken de oluyor. Bu sorunu nasil çözebilirim desteklerinizi bekliyorum.(Ekran kartı sıcaklığı, havalar ısındığı icin genelde 75-80 derece arasi oluyor)

Merhabalar. Tam olarak hangi RX 590 modelini kullanıyorsunuz? Ayrıca görüntü gidiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor mu?

Aynı kartı kullanıyoruz bende öyle bir problem yok.
BIOS, Chipset ve ekran kartının güncelliğini kontrol eder misin.

Monitör değiştirdim kablo almaya erindiğim için, sanırım kullandığım monitörde genel öyle bir sorun varmış HDMI tarafında DP tarafını deneme fırsatım olmadı.

Monitör değiştirdim kablo almaya erindiğim için, sanırım kullandığım monitörde genel öyle bir sorun varmış HDMI tarafında DP tarafını deneme fırsatım olmadı.
Anladım. İnşallah sıkıntı yaşamazsınız. Monitör değiştirmek bende çözüm olmamıştı yalnız. AMD sürücüleri ve Radeon ayarları ile uğraşınca çözdüm sorunu.

RX590 Pulse modelini kullanıyorum. Ekran donuyor fakat kasa çalışıyor. Chipset ve ekran karti güncel.
DDU programı ile şuan kullandığınız sürümü kaldırıp 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyin. Eğer bu sürümlerde de sıkıntı yaşarsanız kartın Frekans Mhz değerini 100 değer düşürüp güç limiti -10 yapıp deneyin. Ayrıca undervolt yapmakta belki çözebilir.

Geri
Yukarı