RX590 sistemde oyun oynarken mavi ekran

keremd1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, RX590 50th anniversary ekran kartımda oyun oynarken GPU kullanımı sürekli olarak %100 olarak görünüyor, Gas Station Simulator, Apex Legends, CoD Warzone oynarken de mavi ekran gelip PC resetleniyor, ilk olarak problemi SSD kaynaklı olarak düşünmüştüm çünkü o zaman bilgisayar aktarım yaparken de mavi ekran veriyordu. SSD'me health check yaptığımda okuma hızında bir problem yoktu fakat yazma testi yaparken PC donup mavi ekran vermişti, ben de SSD'mi değiştirdim. Yeni SSD'yi alıp Windows 11 kurdum, ekstra olarak hard diskimi de biçimlendirdim, şimdi de oyun oynarken GPU kullanımından dolayı mavi ekran alıyorum. Ekran kartı sürücüsü güncel olarak 22.3.1 sürümünde, kartı alalı hemen hemen 2.5 sene oluyor. Sizce bu durum yazılımsal mıdır yoksa donanımsal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyorum ya yaparken mavi ekran verdi PC.

Görmemişim hocam kusura bakmayın. Sorun PSU da gibime geliyor. İşlemcinizde onboard imkanı var mı hocam. İşlemciniz nedir?

Estağfurullah problem yok, işlemcimde onboard yok sanırım Ryzen 5 3600X işlemcim.

Hocam size tavsiyem ödünç alabileceğiniz bir ekran kartı veya PSU'su olan arkadaşınız varsa bir onlarla test etmeniz. Ben PSU'dan şüpheleniyorum şahsen. Ama ekran kartı da bizi şaşırtmaz. Parça değiştirerek test yapmak gerekli.

Geri
Yukarı