RX590 sisteme ASUS VG259qm 24.5" 280Hz 1ms iyi mi?

Schmerzloss

Hectopat
Merhaba,

AMD B450 anakart, Ryzen 5 3600, 2x8 GB 3000MHz RAM ve RX590 ekran kartlı sistemime bu monitör hakkını verebilir mi?
LoL, CS:GO vb. oyunlar için. FreeSync açmaması çok fazla yırtılmaya sebep olur mu acaba, çok rahatsız eder mi?

Şu an FreeSync'li bir monitör kullanıyorum. VA panel, görüntü kalitesi ve daha yüksek Hertz olduğu için onu satıp bunu almaya değer mi?

Ve mesela LoL'de 200'lü FPS'ler alsam 280Hz'te oyun kasıyor gibi olur mu? Yoksa o zaman FPS kilidini 180 civarına mı almak gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

AMD B450 anakart, Ryzen 5 3600, 2x8 GB 3000MHz RAM ve RX590 ekran kartlı sistemime bu monitör hakkını verebilir mi?
LoL, CS:GO vb. oyunlar için. FreeSync açmaması çok fazla yırtılmaya sebep olur mu acaba, çok rahatsız eder mi?

Şu an FreeSync'li bir monitör kullanıyorum. VA panel, görüntü kalitesi ve daha yüksek Hertz olduğu için onu satıp bunu almaya değer mi?

Ve mesela LoL'de 200'lü FPS'ler alsam 280Hz'te oyun kasıyor gibi olur mu? Yoksa o zaman FPS kilidini 180 civarına mı almak gerekir?

O monitörde G-SYNC desteği var diye biliyorum.

Oynadığın oyunlar işlemci isteyen oyunlar. İşlemcin kötü değil gayet iyi, her türlü 144fps'den fazla alacaksın belirttiğin oyunlarda. Yani al geç, 200 fps alırsan 200hz kullanmış olursun sıkıntı yok. Sonraları daha sabit 280fps almak için daha iyi bir işlemci ve yüksek mhz'li ramler alabilirsin.

Bu arada freesync input laglere sebep oluyor yani kullanmaman daha iyi, yırtılsın gitsin. 😀

240 Hz yeter, ama napacaksınız bu kadar Hz? 144 Hz bile çok yeterli.

IPS ve renkleri daha güzel olduğu için geçmeye değer mi Hz i kısıp kullanırım en azından ileriye yatırım olmuş oluyor. Şu an kullandığım monitör AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA renklerinden hiç memnun değilim.

O ekran kartına 144 Hz bile fazla.

FPS olarak 180-200'lü FPS'ler alıyorum drop yaşamıyorum yüksek ayarlarda LoL'de mesela. En kötü grafik ayarlarını kısıp kullanırım diye düşünüyorum.

Oynadığın oyunlar işlemci isteyen oyunlar. İşlemcin kötü değil gayet iyi, her türlü 144FPS'den fazla alacaksın belirttiğin oyunlarda. Yani al geç, 200 FPS alırsan 200Hz kullanmış olursun sıkıntı yok. Sonraları daha sabit 280FPS almak için daha iyi bir işlemci ve yüksek MHz'li RAM'ler alabilirsin.

Bu arada FreeSync input laglere sebep oluyor yani kullanmaman daha iyi, yırtılsın gitsin. 😀

Bende en kötü Hz'i kısıp kullanırım diye düşünüyorum IPS'in renklerini kullanmış olacağım.

IPS ve renkleri daha güzel olduğu için geçmeye değer mi Hz i kısıp kullanırım en azından ileriye yatırım olmuş oluyor. Şu an kullandığım monitör AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA renklerinden hiç memnun değilim.

FPS olarak 180-200'lü FPS'ler alıyorum drop yaşamıyorum yüksek ayarlarda LoL'de mesela. En kötü grafik ayarlarını kısıp kullanırım diye düşünüyorum.

Bende en kötü Hz'i kısıp kullanırım diye düşünüyorum IPS'in renklerini kullanmış olacağım.
Hz kısmana gerek yok. Benim tahminim yaşayacağın sıkıntı şu olur en fazla; mesela oyunda herhangi bir çatışmaya girmediğin zaman fps'in düşmediği için 280hz'den tam yararlanabilirsin ama çatışmaya girdiğin zaman 240-200'lere düşerse ve gözün 280hz'in akıcılığına alıştığı için hafiften bir kasma hissiyatı gelebilir. Ama öyle ya da böyle ben önermiyorum kısıtlamayı.

Geri
Yukarı