RX590X sisteme PSU ve 3 adet 12cm stock fan önerisi

arda0853

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işletim sistemim aşağıdaki gibidir.
Ryzen 5 3600 üstünde ekstra olarak bobinli fan var Thermaltake.
RX590X Nitro Plus.
2x8GB Corsair 3000MHz RAM.
ASUS TUF B450M-PRO anakart.
250 GB SSD.
1TB HDD.
Güç kaynağı olarak bunu düşünüyorum bu arada.
m2 ssd de önerebilirsiniz

Son düzenleme:
Arkadaşlar işletim sistemim aşağıdaki gibidir.
Ryzen 5 3600 üstünde ekstra olarak bobinli fan var Thermaltake.
RX590X Nitro Plus.
2x8GB Corsair 3000MHz RAM.
ASUS TUF B450M-PRO anakart.
250 GB SSD.
1TB HDD.
Güç kaynağı olarak bunu düşünüyorum bu arada.
m2 ssd de önerebilirsiniz
Bütçe nedir?
PSU'lu olarak https://www.hepsiburada.com/corsair-cc-9020132-eu-spec-delta-cv650-80-psu-rgb-mid-tower-kasa-p-HBCV00000EW3TL?magaza=DEY ELEKTRONİK&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.63.2
PSU'suz olarak ise Dark Diamond PRO Mesh 4x12cm FRGB Fan, Full Akrilik Yan Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHDIAMONDPROMS) | Teknobiyotik
PSU ayrı almayı düşünüyorsanız almayı düşündüğünüz High Power modeli bütçesinin en iyisidir.

Kasa almayacak mısınız? Kasa önerdim de.

Seçtiğiniz model PSU gayet iyi.
M.2 SSD ve Fanlar için bütçe belirtir misiniz?
Eğer RGB şart değilse Arctic Bionix P12 ler güzel fanlar;
Şahsen şuana kadar Arctic kadar sessiz çalışan fan göremedim. Belki Noctua ve Bequiet fanlar daha sessiz olabilir ama bu markalarıda henüz deneme fırsatım olmadı. Onun dışında denediğim 4-5 farklı model fandan en sessiz çalışanı bu fanlardı.

rgb önemli değil açıkçası ortalama 2000 lira yada 3000 lira bütçem var
ssd konusunda vaz geçtim çünkü ssd de sorun çıkmadı ram alabilirim.
Bu göndermiş olduğunuz fan çok pahalı güzele benziyorda tanesi 200 lira
@penthaL kasa almayacağım kasam sağlam

Almışken ileriye dönük ve sorunsuz bir ürün seçmeni öneririm, XPG çok kaliteli PSU üretiyor mesela ya da Corsair'ın şu modelini LİNK 200-300 fazla vererek alabilirsin hem de 750W.
80+ Gold sertifikalı High Power 600W bile 750 TL iken 1050 TL'lik Corsair 750W öneriyorsun, bir de gelmiş bana 'Beğenmedim' emojisi atıyorsun yazık.

Kasa sormamasına rağmen kasa öneriyorsun, ben en azından ihtiyacına göre bir şey önerdim sana yazık.
PSU ayrı almayı düşünüyorsanız almayı düşündüğünüz High Power modeli bütçesinin en iyisidir.
Bunu sonuna koymuşum zaten ben kasa almıyorsa diye. İhtiyacına göre birşey öneriyorsun ama gereksiz pahalı olan ortalama bir PSU öneriyorsun. 3 adet stok fan diyince kasa istiyor sandım ve sonradan düzelttim zaten boş yapma mümkünse.

Yeni konular

Geri
Yukarı