RX6000 sohbet konusu

Güzel. R9 295X2'li günlere geri döndük. AMD ben de dahil çoğu kişinin tahmin etmediği bir gelişme kaydetmiş. Kartlar güzel ve istikrarlı duruyor. AMD işlemci + AMD ekran kartı kombinasyonunu da es geçmemeleri ayrı güzel olmuş.

Nvidia tarafından Ti ve Super cevapları gelecektir. 2021, ekran kartı pazarı için heyecanlı geçecek gibi duruyor. :) Technopat incelemesini sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu tanıtımın en kilit olayı "Smart Access Memory" kesinlikle. AMD işlemciler ile AMD ekran kartlarının birlikte daha iyi performans verecek olması Intel ve NVIDIA'ya karşı güzel bir hamle olmuş. AMD + AMD kullanıcıları AMD + NVIDIA kullanıcılarından daha iyi performans alacaklar, fiyat farkını da düşünürsek çok iyi bir olay.

Peki bu olay sadece 6000 serisinde mi olacakmış? İzleyemedim de yayını.

Peki bu olay sadece 6000 serisinde mi olacakmış? İzleyemedim de yayını.

RDNA2 ve Ryzen 5000 ile başlayacak sanırım. Şuradan tekrar izleyebilirsin o kısmı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de, kartların tasarımları aşırı hoş. NVIDIA'nın flow-through cooler tasarımı kadar efektif olmaz yüksek ihtimal ama çok güzel duruyor.

Referans kart tasarımları son yıllarda gelişti iki tarafta da.

Referans kart tasarımları son yıllarda gelişti iki tarafta da.
Tabii ki evet, ancak 30 serisindeki flow-through cooler tasarımı kadar efektif olamayacak gibi duruyor bence. Tabii zaman gösterecek.

@Lockheed Mağara hocam, Katkıda Bulunan rütbeleri komple kaldırıldı.

Geri
Yukarı