RX6000 sohbet konusu

AMD'nin RDNA kartların seviyesine ilişmemesini doğru buldum. 5700 XT alternatifi olarak 6700 XT tanıtılabilirdi ama pas geçtiler. Nvidia adım atana kadar 5500XT/5600XT/5700XT üçlüsünün üzerine 6800 XT ve 6900 XT'yi tanıtmak en doğru hamle olmuş.

Son 1 aydır RDNA kartlara sürücülerle performans artışı yapmaları da bunu gösteriyor. AMD bir nevi en üst seviyede Nvidia'yı ısırmayı planlıyormuş başında beri.

AMD'nin RDNA kartların seviyesine ilişmemesini doğru buldum. 5700 XT alternatifi olarak 6700 XT tanıtılabilirdi ama pas geçtiler. Nvidia adım atana kadar 5500XT/5600XT/5700XT üçlüsünün üzerine 6800 XT ve 6900 XT'yi tanıtmak en doğru hamle olmuş.

Son 1 aydır RDNA kartlara sürücülerle performans artışı yapmaları da bunu gösteriyor. AMD bir nevi en üst seviyede Nvidia'yı ısırmayı planlıyormuş başında beri.
Bence direkt alt seviye kart gelmeyebilir veya rebrand olabilir. Eskiden de R 200 serisinde rebrand kartlar vardı.

Bir de, kartların tasarımları aşırı hoş. NVIDIA'nın flow-through cooler tasarımı kadar efektif olmaz yüksek ihtimal ama çok güzel duruyor.
Acaba fanları koaksiyal mi?
AMD ne kadar iyi iş çıkarırsa çıkarsın NVIDIA'ya büyük farklar atmadıkça AMD almayacağım gibi. Sanırım ben bir NVIDIA fanboyuyum.
Şu GeForce Experience bile yeterli.
6900XT ile 3090 kafa kafaya ve 6900XT 2/3 fiyatında. Daha ne olsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı