RX6600 alınır mı?

PaRaDoKs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX6600 ekran kartı neredeyse RTX 3060 ekran kartı ile benzer performans değerlerini verebiliyor aynı zamanda daha ucuz bir ekran kartı RX6600. fakat AMD ekran kartı kullanıcıların rastlamış olduğu hatalar, yazılımsal sorunlar, WattMan hatası gibi şeyler beni bu ekran kartını almaya uzak tutuyor.

Üzmez ama imkanın varsa RTX 3060 alınmasını öneriyorum.

RX 6600 kullanıcısı olarak kesinlikle öneririm. Yazılım hataları her iki üretici tarafında da var, şans işi, 3 AMD kart kullandım bana denk gelmedi.

İki tane AMD GPU kullandım, bunlardan biri RX 6600, diğeri RX 6700 XT. Totalde bir adet crashe sebep olan WattMan yaşadım. Aynı AMD GPU'lardan birini satana kadar kardeşim kendi PC'sinde kullandı, onda da herhangi bir sorun olmadı. Ne yaptığınızı bilirseniz çoğu zaman problem yaşamazsınız. WHQL driver kullanın. Kimse problem yaşamıyor demiyorum ama ezbere konuşanlara da kulak asmayın.

Sıfır 6600 alınacağına ikinci el 3060-3060Ti daha mantıklı bu arada.

AMD WattMan konusunda size kesin çözümü kimse sunamaz. Sistemin bütününden ya da AMD sürücüsünden kaynaklanan bu hata bildirimi haliyle birçok kullanıcı için sıkıntılı bir durumdur. Kendi sistemimde RX 6600 ekran kartına yer veren birisi olarak "hiçbir sorun yaşamadım, alın" diyemem. Bu doğru. Hiçbir sorun yaşamadım ama kendi kullanımımı size kesinlik olarak sunamam. Çünkü sorun yaşama ihtimaliniz var. Lakin düşük bütçeniz varsa ve performans arıyorsanız RX 6600 alınır. Özellikle sıfır alımlarda Nvidia için RTX 3050 gibi kart varken her türlü öndedir. Eğer ikinci el piyasasını düşünüyorsanız Nvidia'nın RTX 3060, RTX 3060 Ti gibi kartları bol. Tabii bu durumda da test ve KGF noktaları önemli olur. Bilginize.

ASUS Dual RX6600 al derim Sapphire alıp FPS düşmesi ve sorun yaşayanı gördüm ısınmadan dolayı MSI ve ASUS model kartlarda OC bile yapsan kart 65 dereceyi geçmiyor hatta 65 olmuyor çoğunlukla.

Yeni konular

Geri
Yukarı