RX6600 sistem Baldur's Gate 3 düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Cemo94

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo SSD
Ekran kartı
Asus Dual RX6600
Anakart
Gigabyte B450M
İşlemci
Ryzen 5 3600
Herkese merhaba. Aynı sistemde YouTube videolarında 70+ FPS alıyorlar ama benim bilgisayarım 1080P'de FSR açık 35-55 FPS arası gidip geliyor. Ayarları medium da yapsam sürekli anlık FPS düşüşü olduğu için oyundan hiç keyif alamıyorum. Sizce sorun nedir?

Not: Vulkan'da da denedim yine 60 FPS'i bulamasa da çok anlık düşüş olmuyor ama Vulkan'da oyun sık sık çöküyor.

Genel olarak Baldur's Gate ACT I den sonra optimizasyonu sıkıntılı gibi. Bende 24-45 arası oynadım ACT II ve III'ü.

Ekran kartı sürücülerin ve BIOS'un güncel mi?
Evet Bios ve sürücülerim son çıkan sürücüler.
Oyun içinde sistemin kullanımlarını.

Disklerinin sağlığını CrystalDiskInfo programı ile buraya atabilir misin?
Disk sağlığım iyi durumda hocam hem Samsung Magician hem CrystalDisk ile sürekli takip ediyorum.
Genel olarak Baldur's Gate ACT I den sonra optimizasyonu sıkıntılı gibi. Bende 24-45 arası oynadım ACT II ve III'ü.
Hocam ACT II ve III’ün problemli olduğunu ben de duydum ama ben oyunun çok başlarındayım daha 3 saat oldu ya da olmadı.

Evet BIOS ve sürücülerim son çıkan sürücüler.

Disk sağlığım iyi durumda hocam hem Samsung Magician hem Crystaldisk ile sürekli takip ediyorum.

Hocam act II ve III'ün problemli olduğunu ben de duydum ama ben oyunun çok başlarındayım daha 3 saat oldu ya da olmadı.

İlginç durum, act 1 de 60 altına zor düşüyordu benim. DDU ile ekran kartının driverını silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsin belki temiz kurulum ile daha sağlıklı FPS değerleri alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı