Çözüldü RX6600 sistem ekranda bozulmalar ve performans düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cemluluc

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartım RX6600.
İşlemcim i5 11400F.

Her şey ilk başta bilgisayarı üçüncü açışımdaki masaüstümün yeşil ve bozulmuş görüntüsü ile cızlama sesi ile başladı.
Bilgisayarımda bazı programlarda Alt Tab yaparken 3 sn kadar bekliyorum ve siyah ekranın üst kısmında yeşil çizgiler oluşuktan sonra Alt Tab tamamlanıyor ve bazen ekranda ani bozulmalar oluyor. Sorunun ekran kartında olabileceğini düşündüm ve OCCT testinde VRAM'i ile kendisini sınadım hiçbir hata almadım. Başka oyunlardan sonra LoL'e geçince normalde rahat bir şekilde 200 FPS alması gereken sistem Max 47 FPS alıyor ve bu sorun bilgisayarı yeniden başlatınca çözülüyor. OCCT'den işlemcimi de sınamak istedim ama 3. dakikada 99 dereceyi görünce testi durdurdum yüksek sıcaklığın termal macun ile olduğunu düşünüyorum ama sorunun ne olduğuna tam olarak ulaşamıyorum yardım edebilirseniz sevinirim. Hangi parçada olduğu belirlendiği gibi garantiye göndereceğim.

Çözüm
Merhaba. Ekran kartımı garantiye gönderdim, onlarda sıfırını gönderdiler. Alt Tab yaparken hala bazı oyunlarda çizgiler oluyor. Gülünç bir durum açıkçası. Sürücülerle veya başka bir parçasıyla ilgili sanırım benim durumum. Büyük bir sorun verince düşüneceğim tekrar ne yapacağımı. Uzun lafın kısası çözemedim.

Hocam ben CMD'yi yönetici olup "sfc/scannow" komutunu girip sorunu çözdüm. Nasıl oldu bilmiyorum ama birkaç hatalı dosya buldu benim sorunum zaten güncelleme sonrası başlamıştı. Dosyalar halihazırda tamir edilince sorunda ortadan kalktı.
Merhaba. Ekran kartımı garantiye gönderdim, onlarda sıfırını gönderdiler. Alt Tab yaparken hala bazı oyunlarda çizgiler oluyor. Gülünç bir durum açıkçası. Sürücülerle veya başka bir parçasıyla ilgili sanırım benim durumum. Büyük bir sorun verince düşüneceğim tekrar ne yapacağımı. Uzun lafın kısası çözemedim.

Hocam ben CMD'yi yönetici olup "sfc/scannow" komutunu girip sorunu çözdüm. Nasıl oldu bilmiyorum ama birkaç hatalı dosya buldu benim sorunum zaten güncelleme sonrası başlamıştı. Dosyalar halihazırda tamir edilince sorunda ortadan kalktı.

Çözüm
Sizin uyguladığınız yöntemi denedim ve sorunum çözüldü. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı