RX6600 sistemle Valorant'ta ekran kartı çöküyor

Hekko14

Hectopat
Merhaba. Bugün Gaming.gen.tr'den aldığım RX 6600'lü sistem elime ulaştı. Windows 10 kurdum. Sürücüleri de kurdum, güncelledim. Valorant'a girdim, girdim oyum başladı, alt-tab'a atmış gibi bir şekilde kaldı. Oyun ve PC dondu. AMD ekran kartı çöktü hatası geldi. Bu sorun nedendir. Yazılımsal mıdır? Donanımsal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin klasik sürücü sorunları. Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyin, chipset sürücülerinizi kurun, ayrıca sisteminiz nedir?

Sürücüler güncel mi? 23.3.2 sürümü var bende RX 6600 ekran kartı bir problem yaşamıyorum. Sistem ilk geldiğinde AMD'nin yanlış adrenalin sürümü yüklü hatası vermişti internet sitesinden yükleyince düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal olma ihtimali çok düşük, anormal bir durum yok. Arada benim de başıma geliyor, sürücü çökmese bile 4-5 sn donuyor oyun. Bundan dolayı Alt+Enter yapıyorum maç beklerken falan.

Donanımsal olma ihtimali çok düşük, anormal bir durum yok. Arada benim de başıma geliyor, sürücü çökmese bile 4-5 sn donuyor oyun. Bundan dolayı Alt+Enter yapıyorum maç beklerken falan.
Bu bahsettiğim her maç, her girdiğimde oluyor. Göz ardı edilecek birşey değil yani.

Sürücüler güncel mi? 23.3.2 sürümü var bende RX 6600 ekran kartı bir problem yaşamıyorum. Sistem ilk geldiğinde AMD'nin yanlış adrenalin sürümü yüklü hatası vermişti internet sitesinden yükleyince düzeldi.

Her şey güncel

Windows 10'dan çıkıp tertemiz win 11 kurulumu yapacağım inşaallah düzelir yoksa yarın garantiye postalıcaz sıfır kartı

AMD'nin klasik sürücü sorunları. Ekran kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyin, chipset sürücülerinizi kurun, ayrıca sisteminiz nedir?
12100f + rx 6600

Windows 10'dan çıkıp tertemiz win 11 kurulumu yapacağım inşaallah düzelir yoksa yarın garantiye postalıcaz sıfır kartı

Hocam garantilik bir durum yok, AMD kartlarında olabiliyor böyle şeyler. Ben de sizinle aynı işlemci ve ekran kartına sahibim bende de Youtube izlerken sürekli sorun çıkıyordu, driver'ı güncelledim düzeldi. Daha eski bir driver deneyin isterseniz.

Başka oyunlarda denedin mi?
Hayır, furmark , heaven gibi stress testlerinde problem yoktu zaten. Bu forumlarda amd güzelleyenler şimdi ortada olmazlar. Nvidia almadığıma aşırı pişmanım

Hocam garantilik bir durum yok, AMD kartlarında olabiliyor böyle şeyler. Ben de sizinle aynı işlemci ve ekran kartına sahibim bende de Youtube izlerken sürekli sorun çıkıyordu, driver'ı güncelledim düzeldi. Daha eski bir driver deneyin isterseniz.
Sıra sıra bütün driverleri denemek, optimizasyon için aşırı saçma. Bu saatten sonra AMD'ye tövbe

Hayır, furmark , heaven gibi stress testlerinde problem yoktu zaten. Bu forumlarda amd güzelleyenler şimdi ortada olmazlar. Nvidia almadığıma aşırı pişmanım
Hocam amd işi şans diyorlar biraz ama bende de aynı sistem var hiçbir problem yaşamadım. Farklı oyunlarda'da dener misin belki valorant ile alakalı bir problem vardır.

Bu forumlarda amd güzelleyenler şimdi ortada olmazlar.

Hocam iyi de AMD'nin öne çıkan tarafı ufak sorunlarla birlikte çok daha f/p ürünler önerebilmesi. Yurtdışında RX 6600 XT ile 3050'nin fiyatı aynı ama XT %40 fark atıyor. Sizin aldığınız sistem fiyatına hangi NVIDIA sistem vardı mesela?

Yeni konular

Geri
Yukarı