RX6600 undervolt ayarları nasıl olmuş?

grkn14

Hectopat
Yer
WORLD
Daha fazla  
Sapphire RX6600 kartı AMD Software Adrenalin Edition programı ile undervolt yaptım. boşta 45-50 derecelerde gezen kart şu an 33 derecelerde geziyor. Normal Volt değeri 1250mv iken düşük voltaj GPU butonuyla otomatik undervolt yapıyor ve 1225mv ayarlıyor. Ama fan ayarlarını ayarlamak için manuele aldım ve manuel olarak voltaj değerini 1225mv yaptım. Ayarlar bu şekilde sizce iyi midir?

rx6600.png

1125mV yazmak istedin sanırım. Voltajı az kadar kısmışsın ancak garanti bir voltaj, muhtemelen herhangi bir oyunda crash yemezsin. 1100-1075mV deneyebilirsin. Ayriyeten yaptığın voltaj ayarlamasını oyunlarda veya ekran kartına yük bindiren uygulamalarda test et. Sadece AMD'nin stres testini referans alma.

Boşta o kadar düşük olmasının sebebi Zero-RPM'i kapatmış olman. Istersen voltajı full yap sıcaklıgın gene aynı olacak Zero-RPM kapalı olduğu için.

Ona bakarsan benım full overclocklu 1.2V veriyorum gene aynı sıcaklıklar. Dediğim gibi sadece yük altında anlarsın sıcaklık değişimini.

1656436159383.png

1125mv yazmak istedin sanırım. Voltajı az kadar kısmışsın ancak garanti bir voltaj, muhtemelen herhangi bir oyunda crash yemezsin. 1100-1075mv deneyebilirsin. Ayrıyeten yaptığın voltaj ayarlamasını oyunlarda veya ekran kartına yük bindiren uygulamalarda test et. Sadece AMD'nin stres testini referans alma.

Evet 1150 olarak yanlış yazmışım. Teşekkürler test edeceğim.

Boşta o kadar düşük olmasının sebebi Zero-RPM'i kapatmış olman. Istersen voltajı Full yap sıcaklıgın gene aynı olacak Zero-RPM kapalı olduğu için.

Ona bakarsan benım Full overclocklu 1.2v veriyorum gene aynı sıcaklıklar. Dediğim gibi sadece yük altında anlarsın sıcaklık değişimini.

Eki Görüntüle 1434671

Evet sıfır-RPM kapattım sizce açık mı kalması daha iyi olur şu an kart çok serin çalışıyor ve fan sesi rahatsız edecek derecede değil. Adrenalindeki stress testini kullanmalı mıyım? Başka bir programla mı yapmalıyım testi?

Boşta 50 bir tık fazla gibi geldi. Kartın modeli ve kasa ne acaba?

Sapphire RX6600 ve kasa XPG Invader 2 fan var kasada.

Sıfır RPM'i kapatabilirsin. Ekran kartı 50 dereceye ulaştığında çalışmaya başlıyor bende öyle ayarladım. AMD stress testini deneyebilirsin ama genellik tam gücü kullanmıyor. Furmark deneyebilirsin sıcaklık için.

Boşta 50 bir tık fazla gibi geldi. Kartın modeli ve kasa ne acaba?

Bende de ASUS Dual RX6600 boşta fanlar dönmediği için sıcaklıklar böyle oluyor. Bende boşta 50 derece yük altında 55 derece oluyor saatler geçse bile. Eğer 0dB modu kapatırsak boşta 35 derece oluyor.

Boşta o kadar düşük olmasının sebebi Zero-RPM'i kapatmış olman. Istersen voltajı Full yap sıcaklıgın gene aynı olacak Zero-RPM kapalı olduğu için.

Ona bakarsan benım Full overclocklu 1.2V veriyorum gene aynı sıcaklıklar. Dediğim gibi sadece yük altında anlarsın sıcaklık değişimini.

Eki Görüntüle 1434671

Bu ekrandaki değerleri yapmanız ne kadar performans artışı ve yük altında ne kadar sıcaklık fark ettirdi?

Bu ekrandaki değerleri yapmanız ne kadar performans artışı ve yük altında ne kadar sıcaklık fark ettirdi?
Sıvı metalle kullanıyorum ben o yüzden hiç farkettirmiyor neredeyse. Stok(381 W) ayarlarda kartımın Edge sıcaklığı 47 dereceyi geçmiyor.

Performans olarak ise normal bir 6900XT'ye göre minimum %20 performans artışı.

Geri
Yukarı