RX6600 ve i5 11400F sistemde GTA V'te ani takılmalar oluyor

JEASHU

Hectopat
Merhaba ben RX6600 i5 11400F kullanıcısıyım bu olay dün başladı ondan önceki günlerde de istediğimden daha düşük FPS alıyor gibiydim. Oyunum 30 FPS gibi geliyordu oyunda araba sürerken karakterimi yönlendirirken bazen 1-1.5 saniyeliğine donuyor gibi oluyor görüntü kayıp geri geliyor. Oyunum orijinal sistemimin de iyi olduğunu düşünüyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner kullandınız mı oradan GPU ve CPU kullanım değerlerine bakın eğer kullanımda ekran kartında ani düşüşler olursa format atmayı deneyin bende de aynı sorun vardı format ile çözdüm.

Aynı şeyler benim ekran kartımda da oldu NVIDIA kullanıyorum artık o optimizasyon sorunları çok nadir AMD de ama yine de siz bilirsiniz.

Biliyorum hocam biliyorum biraz daha uygun diye seçmiştim AMD'yi 3060 ile aynı değerleri veriyor internetteki videolarda ben de ona kanıp aldım ilk 1 ay her şey çok güzeldi ve keşke hala öyle kalsaydı.

Biliyorum hocam biliyorum biraz daha uygun diye seçmiştim AMD'yi 3060 ile aynı değerleri veriyor internetteki videolarda ben de ona kanıp aldım ilk 1 ay her şey çok güzeldi ve keşke hala öyle kalsaydı.

Ekran kartı kullanımına bakın MSI Afterburner'dan eğer ekran kartı kullanımları düştüğünden dolayı drop yerseniz darboğaz olabilir.

Geri
Yukarı