RX6600 ve Ryzen 5 5600 sistemde Counter-Strike 2'de 100 FPS azalma yaşamak

Zeynel Zeybek

Centipat
Daha fazla  
Son 1 hafta içinde 280 FPS ortalama alıyorken şu an ortalama 180 FPS alıyorum bunun sebebi yeni gelen kasa ve bug fix güncellemeleri mi acaba?

Aklım akmıyor CS:GO'da 500 FPS alan bilgisayarım CS 2'de 280 FPS'lere düşmüştü şimdi 180leri zor alıyor.

Bilgisayarım da daha yeni bir sistem 1 seneyi doldurmadı.

Sistemimde RX6600 ve Ryzen 5 5600 yani kötüde değil orta üst segment bir bilgisayar.

Aynı sistem bende var 210-230 arası alıyorum FPS CS2'de. Yazılım güncellemesiylede alakası olabilir oyun kaynaklı bir problemde olabilir bende daha çözümü bulmuş değilim.

Bende 5600 ve RX6600 kullanıyorum aynı bende de problem böyle. Sorun sizde değil, CS2'den dolayı.

Max FPS testi yaptım az önce botsuz tek başıma bir haritada havaya bakarak maximum 346 FPS aldım.

Ama tabii ki maç içinde böyle değil cidden bir smoke efekti değiştirip bir tık grafik güncellemesi ve ışıklandırma ile bu kadar FPS düşürmeyi başardı ya Valve helal olsun cidden.

Aynı sistem bende var 210-230 arası alıyorum FPS CS2'de. Yazılım güncellemesiylede alakası olabilir oyun kaynaklı bir problemde olabilir bende daha çözümü bulmuş değilim.

Az önce stabil bir test denedim o civarları alıyorum ama bazen inanılmaz droplar yiyorum bazen ortalama 180,190 lara düşüyor.

Max FPS testi yaptım az önce botsuz tek başıma bir haritada havaya bakarak maximum 346 FPS aldım.

Ama tabii ki maç içinde böyle değil cidden bir smoke efekti değiştirip bir tık grafik güncellemesi ve ışıklandırma ile bu kadar FPS düşürmeyi başardı ya Valve helal olsun cidden.

Az önce stabil bir test denedim o civarları alıyorum ama bazen inanılmaz droplar yiyorum bazen ortalama 180,190 lara düşüyor.

Genellikle topluluk sunucularında oynuyorum ve dediğiniz durumu yaşıyorum. Bilmem kaç tane smoke bomba atılıyor zaten oyun artık iyi bir sistem isteyen oyuna dönüştü sunucuda kalabalık olunca FPS düşüyor acayip şekilde droplar girmeye başlıyor. Valve'nin buna çözüm bulması gerekiyor.

Genellikle topluluk sunucularında oynuyorum ve dediğiniz durumu yaşıyorum. Bilmem kaç tane smoke bomba atılıyor zaten oyun artık iyi bir sistem isteyen oyuna dönüştü sunucuda kalabalık olunca FPS düşüyor acayip şekilde droplar girmeye başlıyor. Valve'nin buna çözüm bulması gerekiyor.

Harbiden ya örneğin Mirage'de A'ya 3,4 smoke geldiği an FPS yerleri öpüyor.
Gelmeden 300 alirken geldiği an 100'lere düşüyor ve bu da ekranda bazen yırtılmalara ve kasmalara sebep oluyor.
Tabii Valve Steam'den parayı kırmaya devam ettikçe Online oyunlarına önemli güncellemeler getirmez. Getirincede içine ediyorlar zaten ☹️

CSGO'da rahat 600'lere çıkıyordu. Maalesef CS2'de problem var.

Geri
Yukarı