RX6600 XT ekran kartı fanının teki bozuldu

Eren186

Picopat
Daha fazla  
Fandan garip motor sesi geliyor ve dönüş hızı yavaşlıyor yalpalanıyor gibi bazen kendim düzeltiyorum oynaştırarak ama tekrar ediyor. Tek başıma ekran kartımı söküp fan değişimi yapabilir miyim? Eğer olmazsa değişim yapan birisine gideceğim fakat risk biraz o yüzden size danışmak istedim. Ek olarak sıcaklık artışı da fazla 85-90'lara çıkıyor. OC haliyle normalde 70'den yukarı çıkmıyordu oyun vs hiçbir iş yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fandan garip motor sesi geliyor ve dönüş hızı yavaşlıyor yalpalanıyor gibi bazen kendim düzeltiyorum oynaştırarak ama tekrar ediyor. Tek başıma ekran kartımı söküp fan değişimi yapabilir miyim? Eğer olmazsa değişim yapan birisine gideceğim fakat risk biraz o yüzden size danışmak istedim. Ek olarak sıcaklık artışı da fazla 85-90'lara çıkıyor. OC haliyle normalde 70'den yukarı çıkmıyordu oyun vs hiçbir iş yapamıyorum.

Merhaba, İzmir'de yaşıyorsan Pcpro'yu tavsiye ederim.

Garantisi var mı?

Garantisi yoksa kendiniz yapabilirsiniz. Cok bir şey degilm ust fani söküp yenisini takacaksiniz.

Hocam bu siyah kapağı mı çıkarmam gerek yoksa tamamen katman olarak mı sökmem gerek bilmiyorum direkt bu kapak çıkıyorsa uyumlu fan alıp kendim takabilirim.

IMG_20240318_162411_854.jpg

aslında kendim çıkarabilirim yabancı forumlarda videoları mevcut izleyip yaparım veya güvenilir bilgisayarcıya gidip orada yaptırırım çok can sıkmaya başladı.

Bu fan kartımla uygun yanılmıyorsam.
Güvenilir bir bilgisayarcı daha iyi olur. Bir fan için 1.000TL çok fazla.

Güvenilir bir bilgisayarcı daha iyi olur. Bir fan için 1.000TL çok fazla.

Sanırım fan değişimi tek değil çiftli oluyormuş her halükârda ikisi de değişecek. Ek olarak attığım linkte ki fan 2'li şekilde 1300 ediyor pahalı mı ucuz mu ben pek bilmem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı