RX6600M, RTX3060 laptopa tercih edilmeli mi?

gmaschine

Hectopat
Yer
İzmir
Daha dün forumdan bir arkadaşa MSI ALPHA 15 almasındansa RTX3060'lı Ideapad'i almasını söyledim ancak üstüne biraz araştırınca şu konu dikkatimi çekti:
Bu üründe RX6600M var ve 8 GB VRAM'e sahip.
Ekran kartı genel güç olarak RTX 3060'dan biraz geride gibi duruyor ama karşılaştırma videoları izlediğimde özellikle VRAM'i çok kullanan oyunlarda yüksek ayarlarda RTX 3060'ın VRAM'i dolunca RX6600M daha iyi performans gösteriyor. Ayrıca bazı oyunlarda da az da olsa önde/geride ama küçük farklar var genelde.
Normal şartlarda hem DLSS desteği hem de genel olarak biraz daha performanslı olmasıyla RTX 3060 öneriyoruz ama uzun vadede 8 GB VRAM'li bir kart almak daha mı mantıklıdır düşücesine girmeye başladım. Görüşlerinizi almak ve bu konuyu tartışmak istiyorum.

Bütçe varsa 6600MLI model alinabilir bence 19k civarlarini geçmediği sürece degebilir şu an en ucuz Max-P 3060 22K'dan başlıyor zaten.

Evet dediklerinize katılıyorum. Keşke kart biraz daha güçlü olsaymış. RTX açılınca bayağı bir fark oluşuyor 3060 ile 6600M arasında.
@messinicocugu hocam hatırlarsanız dün sizinle bir arkaşada Lenovo veya Monster önermiştik bu modeldense. Sizinde görüşünüzü bu konu hakkında merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı