RX6700 sistem nasıldır?

Bütçe
11200

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda elimde 11 bin var ve alabileceğim parçalar şunlar. Yorumlamanızı istiyorum;

• Sapphire Radeon RX6700 = 6559TL
  • Gigabyte A520M = 1459TL
  • G.Skill 2x8GB CL16 RAM = 940TL
  • MSI MAG Vampiric MidT ATX = 1322TL
  • Xigmatek 650W PSU = 925TL

Bunların hepsi toplamda 112016 TL ediyor. Şimdi diyeceksiniz ki işlemci nerede? İşlemciyi ileri dönem maaş ödemesinde alacağım. Yanına Ryzen 5 5500 düşünüyorum çünkü diğer türlü bütçemi aşıyor. Normalde hazır sistem alacaktım ama fiyatlar gördüğünüz gibi gerçekten çok düşük, Vatan'dan alıyorum. Seçili OEM ürünlerde %15 indirim uyguluyormuş, bu yüzden aceleci davranıyorum. Parça uyumsuzluğu yapan bir parça var mı sistemde? Anakart kasaya uyuyor mu bunları yorumlarsanız sevinirim. B serisi anakart ben de isterdim ama maalesef, bütçe yetersizliği.

Ekran kartı güç anlamında üzmez fakat soğutma performansını bilmiyorum. Yine de güzel fiyat bence. PSU üzmez. Anakart hakkında bilgim yok fakat slotlarını girişlerini, desteklerini öğrenip almanızı tavsiye ederim. 2 tane M.2 girişi, 4 slot RAM gibi.

Açıkçası alınabilecek bir sistem gibi geldi fakat ileriye dönük 5500 yerine 5600 almanızı tavsiye ederim. Aradaki fark bence fiyat farkına değer.

Ekran kartı güç anlamında üzmez fakat soğutma performansını bilmiyorum. Yine de güzel fiyat bence. PSU üzmez. Anakart hakkında bilgim yok fakat slotlarını girişlerini, desteklerini öğrenip almanızı tavsiye ederim. 2 tane M.2 girişi, 4 slot RAM gibi.

Açıkçası alınabilecek bir sistem gibi geldi fakat ileriye dönük 5500 yerine 5600 almanızı tavsiye ederim. Aradaki fark bence fiyat farkına değer.
Elimde 5600 alacak para yok, biriktirmeyi denesem kampanya 26 Mart'a kadar. Yani ya alacağım ya alacağım, başka çaresi yok.

Elimde 5600 alacak para yok, biriktirmeyi denesem kampanya 26 Mart'a kadar. Yani ya alacağım ya alacağım, başka çaresi yok.

Başka bir kampanya denk gelebilir. İşlemciyi bir sonraki maaşla alacağım dediniz diye öyle dedim. Tabii karar yine sizin. Gaming gecesi gibi haftalık indirimleri takip edebilirsiniz.

Başka bir kampanya denk gelebilir. İşlemciyi bir sonraki maaşla alacağım dediniz diye öyle dedim. Tabii karar yine sizin. Gaming gecesi gibi haftalık indirimleri takip edebilirsiniz.
Eğer gaming gecesinde bütçeme uygun düşerse R5 5600 fiyatı (ki bana kalmaz, insanlar yatıyor hemen üstüne) alırım.

Benim daha çok merak ettiğim soru; anakart kasayla uyumlu mu onu merak ediyorum. Yoksa geriye kalan her parça uyumlu, o kadar da bilgisayar cahili değilim.

Eğer gaming gecesinde bütçeme uygun düşerse R5 5600 fiyatı (ki bana kalmaz, insanlar yatıyor hemen üstüne) alırım.

Benim daha çok merak ettiğim soru; anakart kasayla uyumlu mu onu merak ediyorum. Yoksa geriye kalan her parça uyumlu, o kadar da bilgisayar cahili değilim.
Uyumlu gibi duruyor parçalar. Yine daha iyi bilenler cevap verecektir.

Kasa ve PSU olarak bu ikili çok daha iyi olur.

Kasa ve PSU olarak bu ikili çok daha iyi olur.
Sistemleri Vatan üzerinden almak zorundayım çünkü %15 kampanya sadece orada şu an. Şu anki parçalar da kötü değil bence, hatta iyiler.

Sistemleri vatan üzerinden almak zorundayım çünkü %15 kampanya sadece orada şu an. Şu anki parçalar da kötü değil bence, hatta iyiler.

Ekran kartı ve RAM'leri vatandan alın kalanları uyguna gelmiyor zaten mesela anakart olarak dediğiniz fiyata daha iyileri var

Ekran kartı ve RAM'leri vatandan alın kalanları uyguna gelmiyor zaten mesela anakart olarak dediğiniz fiyata daha iyileri var
Bir liste oluşturabilir misin? Güç kaynağını da ben vatandan almayı düşünüyorum, fiyatı 930'a kadar düştü. Ekran kartı RAM ve güç kaynağını vatandan alayım. Antec kasayı da tebliondan alırım. Anakartı da gencer'den aldığım an bu iş tamamdır sanırım. Doğru muyum?

Geri
Yukarı