RX6700 sistem nasıldır?

Bütçe
11200
RAM tarafını hiç sormadım ama; G.Skill'a güveniyorum da tabii daha fiyat performans bir ürün varsa şu anda indirimde, iyi olur. Mesela 3600MHz indirimde olan kampanyalı bir bellek mıdır?

Aynı model 3600MHz değerinde buldum. G.Skill yine, sadece üstüne elli lira koymam gerekti.

G.Skill 3600 MHz olan 1000 TL'ye denk geliyor fena fiyat değil alabilirsiniz.

Kasa içime pek sinmedi, ben daha ufak bir şey istiyorum açıkçası. İçine parçaları koyduğum an dolu dolu gösterecek ve masama koyabileceğim, ufak bir kasa istiyordum ve şunu buldum. Takacağım ekran kartı da sığıyor sanırım.

Şu da güzel duruyor hem ledleri kapatılabiliyormuş ama tek kötü yanı ön tarafta iki fanı olması.

Son düzenleme:
RX 6700 için 600W PSU öneriyor AMD
Önerebileceğiniz bir PSU varsa önerilere açığım, daha satın almadım. Saat 12'de sipariş vereceğim. Bana kalırsa Antec NX292 Rainbow Fanlı Camlı Kasa- Xıgmatek 600W 80 Plus Güç Kaynağı Uygun Fiyatları ile Tebilonda
bunu alırım.

Attığım linkte hem alacağım kasa hem de 600W PSU ile 1800 gibi bir fiyata denk geliyor ve güç kaynağı 219 lira daha ucuza gelmiş oluyor. Tabii güç kaynağının iyi olup olmadığından şüpheliyim, ses sorunu yaşayanlar var ama onun dışında şikayeti yok gibi.

Son düzenleme:
NZXT önermesinin en sebebi en kaliteli PSU markalarından birisinin olması. Xigmatek FSP Hydro gibi markalar alınır. Frisby Rampage Gamepower vs gibi markalardan uzak durunuz.

Ryzen 5 5500 günü kurtaracak bir işlemci. İleride sıkıntı çekme olasılığınız var.

A520 giriş seviyesi bir anakart. Tek sıkıntısı işlemcinizi overclock edemezsiniz. Micro ATX bir anakart olduğu için kasanın içinde dolu dolu gözükmesini istiyorsanız Micro ATX bir kasa almanız gerekiyor.

Kasa alırken aldığınız ekran kartının uzunluğu ile kasanın içinin uzunluğu arasında sorun çıkıyor mu ona bakın. Ekran kartı atıyorum 360mm ve kasanın içi 359mm olsa bile ekran kartı sığmayabiliyor.

RAM'ler tamamdır.

NZXT önermesinin en sebebi en kaliteli PSU markalarından birisinin olması. Xigmatek FSP Hydro gibi markalar alınır. Frisby Rampage Gamepower vs gibi markalardan uzak durunuz.

Ryzen 5 5500 günü kurtaracak bir işlemci. İleride sıkıntı çekme olasılığınız var.

A520 giriş seviyesi bir anakart. Tek sıkıntısı işlemcinizi overclock edemezsiniz. Micro ATX bir anakart olduğu için kasanın içinde dolu dolu gözükmesini istiyorsanız Micro ATX bir kasa almanız gerekiyor.

Kasa alırken aldığınız ekran kartının uzunluğu ile kasanın içinin uzunluğu arasında sorun çıkıyor mu ona bakın. Ekran kartı atıyorum 360mm ve kasanın içi 359mm olsa bile ekran kartı sığmayabiliyor.

RAM'ler tamamdır.
İlk sayfayı okumuşsunuz sadece;
Antec NX292 kasa
NZXT C550 güç kaynağı 550W (Xigmatek ile değiştireceğim çünkü kasa ile yanında çok uyguna geliyor Antec kasa ile)
Sapphire Radeon RX 6700 10GB
GSkill 16GB 3200MHz RAM
Gigabyte B450M ana kart
Kasanın tek kötü yanı ledlerinin kapanmaması o kadar.
Şu linkteki güç kaynağına ne diyorsunuz? Sistemi 600W çekmemin sebebi işlemciyi ileride R5 5600'a çıkaracağım. Kasayı da alacağım ayrıca linkteki, güç kaynağından 200 lira eksiltiyor.

600W Xigmatek PSU 12v kanalından işlemci ve ekran kartına 500W ayırabiliyor yani hem NZXT'den daha düşük güç veriyor hem verimsizliğinden dolayı daha sıcak çalışıyor ve daha çok elektrik çekiyor. Kendim X-Power 650W kullandım ve çok sorun yaşadım bu PSU ile.

600W Xigmatek PSU 12v kanalından işlemci ve ekran kartına 500W ayırabiliyor yani hem NZXT'den daha düşük güç veriyor hem verimsizliğinden dolayı daha sıcak çalışıyor ve daha çok elektrik çekiyor. Kendim X-Power 650W kullandım ve çok sorun yaşadım bu PSU ile.
Peki bir karşılaştırma yapsak? Benim alacağım sistem mi yoksa bu sistem mi?

Bu linkteki ekran kartı RX 6650XT
İşlemci olarak Ryzen 5 5500 kullanılıyor.
Ana kart olarak A520 Gigabyte'nin yine.
Goodram 2x8 RAM 3600MHz
SSD olarak da INTENSO marka veriyor.

Bu sistemde işlemci olarak Ryzen 5 5600 takınca 13418 fiyatına ulaşıyor. Benim toplayacağım sisteme Ryzen 5 5600 koyunca 13771 TL oluyor. Fakat bu linkteki PSU ve kasa berbat hangisini almamı önerirsiniz?

@Petri

Son düzenleme:

Bunlar 14.060 TL.

Geri
Yukarı