RX6700 XT için işlemci önerisi

Durumu özetleyeyim ben AMD kullanmak istemiyorum sevmedim daha doğrusu sistemimde darboğazda yapmıyormus ekran kartını NVIDIA'nin hangi modeliyle değişeyim ve değiştim diyelim işlemci ne almam lazım aldım diyelim bu ayrı bir soru ( hiçbir şey değişmedim drop kaynağı RAM SSD de ise hangisni değişmem lazım ) Valorant'ta 160 FPS gecmiyor eskiden aynı işlemci 1650 kullanıyordum 170 FPS rahat aciyordu
Sırf AMD sevmediğiniz için mi ''darboğaz'' deyip bizi oyalıyorsunuz burada?

Dostum en baştan AMD'den NVIDIA'ya geçeceğim diyebilirdin, öneri isteyebilirdin. %99 Nasıl kullanılıyor o CPU hala anlamış değilim zaten o rakam gerçek mi değil mi onu da bilmiyoruz herkesin kafasını karıştırdın ne gerek var?

Hayır tabiki birsuru nedeni var Nvdianin kalitesi yok bir kere

Dostum en baştan AMD'den NVIDIA'ya geçeceğim diyebilirdin, öneri isteyebilirdin. %99 Nasıl kullanılıyor o CPU hala anlamış değilim zaten o rakam gerçek mi değil mi onu da bilmiyoruz herkesin kafasını karıştırdın ne gerek var?
Bak dostum asetto Corsa oynarsan bilirsin 99 CPU var

Yanlış alıntı hocam :D sağlık olsun, iyi yorum.

Durumu özetleyeyim ben AMD kullanmak istemiyorum sevmedim daha doğrusu sistemimde darboğazda yapmıyormus ekran kartını NVIDIA'nin hangi modeliyle değişeyim ve değiştim diyelim işlemci ne almam lazım aldım diyelim bu ayrı bir soru ( hiçbir şey değişmedim drop kaynağı RAM SSD de ise hangisni değişmem lazım ) Valorant'ta 160 FPS gecmiyor eskiden aynı işlemci 1650 kullanıyordum 170 FPS rahat aciyordu
RX 6700 ile Valoda 400FPS alıyorum. Sende sorun var. Darboğaz imkansız. Bir format at.

Hayır tabiki birsuru nedeni var Nvdianin kalitesi yok bir kere

Bak dostum asetto Corsa oynarsan bilirsin 99 CPU var
Gittikçe kendinizi rezil ediyorsunuz burada. nvidia'nın kalitesi yok ne demek? piyasada iki ekran kartı markası var zaten. biri nvidia biri amd. bazı konularda nvidia, bazı konularda da amd üstün. genel olarak nvidia daha çok tercih ediliyor.

Hayır tabiki bir sürü nedeni var Nvdianin kalitesi yok bir kere.

Maalesef Jensen Huang'ın kendisi bile gelse Valorant'ta 11400F'i %99 kullandırtan, yalnızca 160 FPS alan birisini kurtaramaz. Buyur al RTX 3060 Ti'ını ama hiçbir şey değişmeyecek.

Çünkü Valorant gibi ekran kartının önemsiz olduğu bir oyunda suçu kartta arıyorsun ve daha kötüsü bu hükme donanımlar hakkında hiçbir bilgin olmayarak varıyorsun. Kolay gelsin ne diyeyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 6700 ile Valoda 400FPS alıyorum. Sende sorun var. Darboğaz imkansız. Bir format at.
Attım 2 kere peki işlemci ve anakartin nedir

Maalesef Jensen Huang'ın kendisi bile gelse Valorant'ta 11400F'i %99 kullandırtan, yalnızca 160 FPS alan birisini kurtaramaz. Buyur al RTX 3060 Ti'ını ama hiçbir şey değişmeyecek.

Çünkü Valorant gibi ekran kartının önemsiz olduğu bir oyunda suçu kartta arıyorsun ve daha kötüsü bu hükme donanımlar hakkında hiçbir bilgin olmayarak varıyorsun. Kolay gelsin ne diyeyim.

Ne yapmam lazım peki ne yapayım Valorant'ta 99 kullanmıyor Assetto Corsa'da kullaniyor ama Assetto Corsa da 80 FPS açıyor ( özel grafik ayarları ile gayet güzel FPS ) ama Valorant'ta 160 geçmiyor ve ateş edince 80'e kadar düşüyor ekran kartı değişmeyip işlemci ve anakart mi değişmem gerek ( bilsem zaten yardım istemem )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Uğraşmaya değmez. açtığı konudan kendisinin bile haberi yok. onu bunu geç, ben böyle çelişki görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı