RX6750 ve 12400F darboğaz yapar mı?

Doktrin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi darboğaz olur mu? R5 5600 düz olanı olsa daha mı iyi olur? İlk zamanlar 1080p kullanacağım.

Darboğaz iki işlemci içinde olmaz. 12400F, oyun için bir tık daha iyi bir işlemci. Aklında bulunsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Darboğaz iki işlemci içinde olmaz. 12400F, oyun için bir tık daha iyi bir işlemci. Aklında bulunsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda tam tersine 5600X daha iyi performans vermiş. Tamam 5600 değil ama sonuçların bu kadar farklı çıkması şaşırtıcı. Hem de kaynak aynı kanal.

@KeyN_N Şaşırtıcı, bu videoyu görmemiştim. Attığım videoya göre yorum yapmıştım fakat senin attığın videoya göre de 5600/X bir tık daha güçlü oluyor. Geriye anakart masrafları vb. eklenince karar kullanıcıda. Gamers Nexus'a da baktım şimdi, 12400/F daha iyi gözüküyor, şaşırtıcı.

Açıkçası darboğaz olmaz ise Intel toplamayı düşünüyorum. Intel'in ucuz oluşu ve anakartın pahalı olması, AMD işlemcinin pahalı oluşu ve anakartın ucuz oluşu, ikiside birbirini dengeliyor. Bir de AMD soğutucu eklemem lazım. Bir de Intel'in DDR5 desteği var. Bu yüzden Intel.

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi darboğaz olur mu? R5 5600 düz olanı olsa daha mı iyi olur? İlk zamanlar 1080p kullanacağım.

Intel Core i5-12400F orta seviye gözükse de BCLK seçeneği üzerinden performansı i7 serilerine yakın. Eski mimari AM4 serisi işlemci alacağına 12.nesil DDR5 teknolojili Intel sistemden şaşmamak lazım. Fiyat farkıda var ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı